Перегляд Повідомлень

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Topics - Савенко

Сторінок: [1] 2 ... 8
1
Давно обіцяв собі відзняти Львів на чорнобілу плівку. Довго не міг зважитись, нарешті почав. Тут підбірка тих фотографій, котрі краще всього передають моє відчуття рідного міста.


1


2


3


4


5


6


7


8

2
День Конституції це додатковий вихідний, і якщо він трапляється поблизу суботи-неділі, то це гарний привід кудись чкурнути. Цих довгих вихідних прогноз погоди просто жахав. Всюди планувалисбь дощі і зливи, похолодання та інші розваги. Вдало спланувавши візит до друзів в Жукин на Десні-ріці, я вивільнив три дні для якоїсь більш-менш адекватної мандрівки. Свята співпали ще і з фестивалем гончарства в Опішні Полтавської області. Оскільки шлях мав бути неблизьким, то я хотів підібрати точку на Дніпрі для транзитної ночівлі. Такою стала гора Пивиха в Градизьку поблизу Кременчука. Добрались ми на гору десь в обід. Перше враження було двояким: звісно місце круте, але ставати з наметом посеред міста якось було не того.


1


2


3


4

Охоронець дитячого табору порадив нам поїхати на міський пляж  і там забазуватись. Я давненько не відвідував більш огидних місць. Категорично не рекомендую. З іншого боку я вичитав в інтернетах, що поруч можна заїхати через село Максимівку практично під гору. Так воно і сталось. Ми знайшли заїзд на пляж, ще через півгодини і місце для стоянки. Стояли ми на самій кручі , з другого боку того самого дитячого табору. До води довелось пройтись, але смаколики і пляшка вина в наплечнику підтримували бойовий дух у цьому "поході". До води ми добрались десь о четвертій дня і швиденько знайшли куди піти подалі від людей, попід саму гору. Там ми змогли надовго усамітнитись, покупатись, вимаститись місцевою білою глиною (все жіноче співтовариство цієї місцини так робить) і добряче відпочити з дороги. Я знимкував все що очі бачать:


5


6


7


8


9


10


11


12


13


14


15


16


17


18

Далі настав час підніматись на гору і ставити намет. Ми встигли насолодитись заходом сонця над Дніпром і погодувати комарів.


19


20

Ніч почалась веселенькою бурею, але після півночі все стихло. А до ранку вітер висушив намет.

3
Цієї весни ніяк не вдавалось вирватись кудись із наметом, пожити на природі. І от нарешті трапилась така можливість в самому кінці травня. Оскільки мав у Львові справи, то вирішив поєднати корисне з приємним і на зворотньому шляху покатати по Поділлю. Почати наш тріп вирішили з Чернівецької області. Першою зупинкою були околиці села Макарівка Кельменецького району. Там ми зупинились пообідати і трошки відпочити з дороги. Зупинились якраз біля залізничного мосту через Дністер.


1


2

По ньому без проблем можна перейти до Хмельницької області.


3

Проїхавши через село ми спустились до води і скупались. Там і зустріли "старого знайомого" - кораблик "Кам'янець"

[/url]
4

Звідти ми поїхали далі на схід у місце злиття річок Сурша і Сара-Лунга. У той день ми затусували на правий берег Сурші:


5

Там черговий раз скупались:


6


7


8


9


10


11


12

Оскільки був уже час, то ми поїхали на місце ночівлі - в село Комарів напроти Бакоти. Там ми ще минулого року нагледіли "жирне" місце для ночівлі. У цьому місці Дністер робить вигин і можна поставити намет на гостряку, котрий видається в сторону скельного монастиря. Панорами я не робив, а воно того варте. Важко передати красу того місця стандартним фото, але:


13


14


15

Знимки вкладені в пост в порядку зліва направо, тому можна спробувати уявити собі фрагменти панорами.
А ось той гостряк, по якому ми спускались до води, щоб скупатись:


16

Знимки по дорозі униз:


17

В проміжках між купанням:


18

Традиційний кам'янистий берег:


19

Вечірні фото:


20


21


22

Допивши вино і догризши черешні, ми пішли спати.

4
Якось спонтанно вибрались вчора на наше місце в Сухолуччя. Сонця не було, а вітер здував з ніг. На снігу утворилась шкоринка, по якій без проблем получалось ходити. Кілька кадрів:


1


2


3


4


5


6


7


8


9


10


11


12

5
У ніч з суботи на неділю Львів добряче засипало снігом:


1


2


3


5


6


7


8

Ех, шкода, не було сонечка...

6
В цю суботу поїхали погуляти, познимкувати на кар'єр біля Миколаєва. Я щось там фотографував влітку, а тепер було цікаво подивитись як воно з снігом. Кілька кадрів:


1


2


3


4


7
На цей новий рік вибралсиь на Поділля. Це була спроба полазити вздовж Дністра взимку. Буду вважати пристрілкою. Снігу не було і це ,мабуть, добре. Передньоприводною машиною було дещо сумно пересуватись. Покажу кілька кадірв.

Калачківці:


1

За кілька секунд завірюха повністю закрила краєвид.

Комарів Чернівецької області наступного дня:


2


3


4


5

Небо над Устям:


6


7
Нажаль не добіг до машини за фотоапаратом. Буквально за хвилину до того хмарка не розплилась і виглядала як нерозчесане волосся.

8
Маючи три вихідні на перше Різдво, ми з Ярославом запланували здійснити якусь вилазку. По довгих роздумах вирішили далеко не їхати а в суботу скочити на окраїну Києва, погуляти біля Рибгоспу. Ото покажу кілька знимок з тієї прогулянки:


1


2


3


4


5


6


7


8


9


10


11


12


13


14


15


16

9
Обговорення світлин / З вікна...
« : 18/12/2017, 08:44:54 »
Заведу загальну тему, де буду постити щось цікаве побачене з вікна/балкона і всіх інших запрошую ))).

Схід сонця:Захід сонця:Злий Київстар не дослав вчасно СМС-ок Ярославові - бо то в його стороні "розгортались події". Мусить повірити мені на слово.

10
Скатались з Ярославом на схід сонця у Сухолуччя. Я тестив (точніше вчився користуватись) Sony A7. Спочатку ще перед сьомою ранку зупинились на березі затоки Дніпра у селі Глібівка. От що значить глючити: я вирішив, що раз я користуюсь штативом, потрібно виставити ISO понижче. Результатом тієї діяльності були два десятки знимків з "привидами" чайок. Ось те, що я вибрав з тої купи браку:


1


2


3

Далі ми, добряче змерзнувши, зібрали наше фотоманаття і поїхали за Сухолуччя на берег Дніпра. Якраз зійшло сонце і низьке контрове світло дало можливість добряче позбочуватись:


4


5

https://farm5.staticflickr.com/4491/37763660962_9e17395cd3_o.jpg[/img][/url]
6

Натішившись сонцем біля води ми троха прогулялись лісом:


7

[/url]
8


9


10


11

Ярослав, "доганяй"! Хтілось би побачити знимки з Хасселя.


11
На День Незалежності вибрались черговий раз на Дністер. Вельми потужні ці місця. Для початку кілька панорам з телефона:

в селі Кормань


Бакота з боку села Комарів


Місце впадіння річки Студениці в Дністер біля села Калачинці


в селі Дзвенигород


Заліщики (з села Хрещатик)

12
Оце вчора повернулись з Ярославом із Трахтемирова, две два дні провели у піших мандрівках півостровом. Для "затравки" пару світлин з телефона:З нормальних фотоапаратів знимки будуть дещо згодом.

13
Цього року не маючи куди себе подіти на День Конституції, поїхав пофотографувати паровозик на дитячу вузькоколійку, що знаходиться на Нивках у Києві. Взагалі кажучи, не так часто його можна побачити - основні локомотиви це все-таки тепловози. А паровозик виходить на маршрут лише 3-4 рази на рік по святах. В той день по колу їздив лише один поїзд з періодом "обертання" десь близько півгодини. Як наслідок я зміг за розумний проміжок часу зловити на трьох точках.

На головній станції:


1


2


3


4

На місточку через яр:


5


6

На повороті "з вулиці" до станції:


7


8

Знято то все на Exakta VX, Carl Zeiss Jena Flektogon 35/2.8, Agfaphoto Vistaplus 200.

14
На другі травневі таки спромоглись відвідати "легендарний" каньйон річки Мертвовід в селі Актове Миколаївської області. Вирішили з'їздити саме по цьому найдальшому маршруту, оскільки літом там непротовпитись. Альтернитивні ближні  маршрути залишили собі на звичайні короткі вихідні. В інтернеті Актівський каньйон вигладає грандіозно і монументально, по факту це маленьке природнє диво. Щоб його  облазити достатньо кількох годин. Перша спека в цьому році давалась важко - я мало-що не отримав сонячного удару. Це сильно вплинуло на "об'єм" досліджень. Ось кілька знимок з тих відвідин:


1


2


3


4


5


6


7


8


9


10


11

Насправді там хороше місце і я з задоволенням порекомендую мандруючим з Києва в сторону Миколаєва/Херсона заскочити туди на кілька годин для відпочинку і медитації  в місці сили.

15
В суботу скатались на Дніпро в Трахтемирів розвідати місця для стоянки з наметом. Дуже перспективного нічого не знайшли, але гарно погуляли. Кілька знимок з інстаграму:


1


2


3


4


5

Досканую, може ще щось буде з Екзакти

16
У неділю вибрались з Ярославом на Київське море. Головною метою було подосліджувати потенційні місця для виїздів з наметом. Також у мене були не опробувані дві новинки в колекції: ще одну тушка Екзакти і об'єктивчик Ernst Ludwig Weixdorf Meritar 50/2.9. Для пришвидшення тесу я зарядив чб плівку Rollei RPX400 - давніще подаровану мені Вами, друзяки. Спроба проявляти її мікрофеном виявилась вельми невдалою, тому тепер був заготовлений банальний Д-76. Я вважаю, що комбінація виявилась непоганою:


1


2


3


4


5


6

Ярослав Іванович, викладай, що зазнимкував.

17
Навідпочивавшись в суботу в Циблях, ми не хотіли їхати одразу додому, щоб там скніти цілу неділю. Тому зробили невеличкий гак і завернули до Пирогова, де і потрапили на фестиваль весільних обрядів. Тут я мав можливість спробувати Exakta  в якості репортерського фотоапарата. Мушу Вам сказати, що в ті давні часи фотографам було таки вельми тяжко. Поки заміряєшся, поки наведешся, а тут і настав час міняти оптику, а ось і плівка закінчилась на самому цікавому місці... Ну що ж Вашій увазі кілька знимок. Їх показую без системи і конкретних описів процесів, просто як фотографував.


1


2


3


4


5


6


7


8


9


10


11

18
Сьогодні з Ярославом прогулялись на дніпровські кручі у Витачеві. Вельми, вельми повезло з погодою. Кілька інстаграмів:

Знимки з Екзакти будуть дещо пізніше.

19
В березні 1948 року компанія Nikon приступила до серійного випуску фотокамер. Самий старий серед уцілілих екземплярів першої моделі виготовлений в квітні. Недавно він був проданий на аукціоні в Австрії за 384 000 євро.Як на свій вік камера знаходиться у чудовому стані. Навіть затвор у неї — оригінальний, виготовлений майже сімдесят років тому. Гравірування на нижній панелі корпусу свідчить, що камера виготовлена в окупованій Японії. В комплект входить оригінальний шкіряний футляр та ремінець, а також об'єктив Nikkor-H 2/5cm no.70811.

Вказана вище ціна — найбільша, заплачена коли-небудь за камеру Nikon.

20
Фотограф Матьє Стерн (Mathieu Stern), співпрацюючи з компанією, що надає послуги 3D-друку, здійснив свою давню мрію — створити власний об'єктив. Об'єктив, призначений для повнокадрової бездзеркальної камери Sony, за словами ентузіаста, має фокусну віддаль 135 мм та діафрагму F/1,8. Він побудований по схемі монокля, тобто складається лише з однієї лінзи. Особливістю цієї оптичної схеми є виражена зона різкості в центрі кадру і характерне розмиття по краях.
Змінна діафрагма дозволяє не тільки зменшувати потік світла, збільшуючи глибину різкості, але і надавати форму джерелам світла, що потрапили в кадр. За словами Стерна, об'єктив добре підходить для портретної зйомки.

Сторінок: [1] 2 ... 8