Автор Тема: Мануальні лінзи  (Прочитано 10535 раз)

Євген Марченко

• Свій
    • Перегляд профілю
Мануальні лінзи
« : 11/12/2009, 23:37:13 »
хтось бавився/бавиться?
які враження?

ато от дома знайшов зенит з геліосом "на борту"
завтра йду забирати перехідник на Соньку
« Останнє редагування: 12/12/2009, 14:44:41 від Сашик »

Сашик

• Адміністратор
    • Перегляд профілю
Re: Мануальні лінзи
« Reply #1 : 12/12/2009, 14:45:12 »
Точніше запитувати "мануальна оптика на автофочній техніці", наскільки я розумію?
Злапані моменти — мій блог.

Євген Марченко

• Свій
    • Перегляд профілю
« Reply #2 : 12/12/2009, 17:42:57 »
Точніше запитувати "мануальна оптика на автофочній техніці", наскільки я розумію?
головне що б мене зрозуміли
а ви зрозуміли мене правильно  :smiley:

Євген Марченко

• Свій
    • Перегляд профілю
« Reply #3 : 13/12/2009, 22:32:54 »
шось ніхто не реагує

я от маю геліос 44-2 та юпітер мс 37а

після кіта це просто супер  :smiley:

але фокусування справа не з самих легких

Сашик

• Адміністратор
    • Перегляд профілю
« Reply #4 : 14/12/2009, 09:59:39 »
після кіта це просто супер  :smiley:

але фокусування справа не з самих легких

Після кіта може й супер, але після більш-менш нормальної оптики не дуже. Сам маю дальномірний Юпітер, про який писав в close-up експериментах на блоґу, фокусування можливе на трійці з її кінським за розміром та якісним фокусувальним екраном, а на десятці вже набагато сумніше. Геліос-44 через перехідник на трьошці юзав, але вона просто казкова для мануального фокусу, а ось на кроп не підпишусь...

Євген Марченко

• Свій
    • Перегляд профілю
« Reply #5 : 14/12/2009, 10:15:35 »
Після кіта може й супер, але після більш-менш нормальної оптики не дуже. Сам маю дальномірний Юпітер, про який писав в close-up експериментах на блоґу, фокусування можливе на трійці з її кінським за розміром та якісним фокусувальним екраном, а на десятці вже набагато сумніше. Геліос-44 через перехідник на трьошці юзав, але вона просто казкова для мануального фокусу, а ось на кроп не підпишусь...
норм оптики не маю, наразі, тому знімаю тим що є

60% попадаю в фокус з першого разу

Сашик

• Адміністратор
    • Перегляд профілю
« Reply #6 : 14/12/2009, 12:42:40 »
норм оптики не маю, наразі, тому знімаю тим що є

60% попадаю в фокус з першого разу

Я коли писав про т.зв. "нормальну" оптику - мав на увазі в міру якісні автофочні лінзи для автофочних систем. Бо Нестор і Ярко мають мануальні мінолти, їм совєццька оптика нах нада, Савенку з Контаксом тим більше. Це і є причиною низької активності в темі. Я, JumpingRat, Тарас - маємо переважно автофочну оптику. Андрій котрий anderver щось з'являється останнім часом дуже рідко, а фактично він би і підтримав тему.

Свою позицію я описав - побавитись можна, але використовувати постійно я не готовий.

Євген Марченко

• Свій
    • Перегляд профілю
« Reply #7 : 14/12/2009, 13:46:11 »
Я коли писав про т.зв. "нормальну" оптику - мав на увазі в міру якісні автофочні лінзи для автофочних систем. Бо Нестор і Ярко мають мануальні мінолти, їм совєццька оптика нах нада, Савенку з Контаксом тим більше. Це і є причиною низької активності в темі. Я, JumpingRat, Тарас - маємо переважно автофочну оптику. Андрій котрий anderver щось з'являється останнім часом дуже рідко, а фактично він би і підтримав тему.

Свою позицію я описав - побавитись можна, але використовувати постійно я не готовий.

ну звичайно постійно фотографувати мануальною оптикою я теж не готовий
але якшо є можливість, то я тількиърадий цьому  :smiley:

якби ж в мене були гроші на нормальну автофокусну оптику...( я б з тим всім не харився

коротше кажучи, все як завжди впирається в бабло

Савенко

• Адміністратор
  • як Пилип з конопель
    • Перегляд профілю
« Reply #8 : 15/12/2009, 08:09:59 »
Казковість Геліоса-44 доста сумнівна. Його предка між іншим також. Хоча можна пробувати на кропі в якості короткого телевика, чи напевно портретника використовувати. Виставити діафрагму в околі 2.8 чи 4 і знимкувати.
хай буде з вами світлосила

а фотографую ... антикваріатом усіляким http://exaktoman.blogspot.com/

Євген Марченко

• Свій
    • Перегляд профілю
« Reply #9 : 15/12/2009, 09:11:32 »
Казковість Геліоса-44 доста сумнівна. Його предка між іншим також. Хоча можна пробувати на кропі в якості короткого телевика, чи напевно портретника використовувати. Виставити діафрагму в околі 2.8 чи 4 і знимкувати.
вважається, що геліос з його крученим боке або подобається, або ні
мені подобається

а чому з 2.8? він різкий з відкритої

Сашик

• Адміністратор
    • Перегляд профілю
« Reply #10 : 15/12/2009, 09:37:52 »
а чому з 2.8? він різкий з відкритої

Цікаво би подивитись на приклад його різкості. У мене полтос має "робочий діапазон" 2,5..11.

Євген Марченко

• Свій
    • Перегляд профілю
« Reply #11 : 15/12/2009, 11:51:59 »
Цікаво би подивитись на приклад його різкості. У мене полтос має "робочий діапазон" 2,5..11.
можу провести тест по мішені якщо дуже цікавить

приклад бойовогу знимку дати наразі не можу

Сашик

• Адміністратор
    • Перегляд профілю
« Reply #12 : 15/12/2009, 12:15:30 »
можу провести тест по мішені якщо дуже цікавить

приклад бойовогу знимку дати наразі не можу

Я не пригадую, хто саме (Саша Артеменко, відомий як "Великий 40 Вт Світляк", чи Сергій Родіонов) пропонував тест різкості робити, повішати на добре освітлену стіну газету, ф/а поставити на штатив і знимкувати дану "мішень" на різних значеннях діафрагми. Я так свою оптику протестував, чого і казав про "робочий діапазон". Власне, центр кадру зображення буде непоганим майже постійно, а ось в кутах...

Маю на увазі, що особисто мені не конче треба цей тест Геліоса, оскільки я не фотографую такою оптикою і не збираюсь; з цікавих об'єктивів я би дав шанс деяким лінзам "портретних відстаней" від Pentax. Zeiss на Canon вже існує, а версії під Contax слід користувати на Контаксах, я думаю.

Тобто я розумію позицію "радянська оптика від біди, бо нічого іншого нема" і не заперечую, кожному зручно щось своє.

А що, рідний полтос на Соньку дорогий?
50/1.7 вкладається в $110-120 в ідеальному стані з Гамерики, можу допомогти ;) ось такий:

By sashyk

Підозрюю, що Геліос він взує по всіх статтях (крім ціни бггг)

Євген Марченко

• Свій
    • Перегляд профілю
« Reply #13 : 15/12/2009, 12:27:37 »
та полтос рідний дешевий, але замовив 28-105, дочекаюсь його а далі про полтос міркувати вже буду
і те що він взує геліос то навіть нема про що говорити  :laugh:

зара от поклацав мішеньку

на 2 різкість по краям вбиває  :sad:
2.8 більш менш, а 4 вже нормально

по центру на 2 трішечки контраст падає, але різко

якщо зможете допомогти з полтосом то певно потім звернусь до вас, бо бариги продають по 150-200

Сашик

• Адміністратор
    • Перегляд профілю
« Reply #14 : 15/12/2009, 14:02:46 »
Фінальна ціна 50/1.7 буде на момент його замовлення, я орієнтовну сказав.

JumpingRat

• Свій
    • Перегляд профілю
« Reply #15 : 15/12/2009, 14:17:43 »
та полтос рідний дешевий, але замовив 28-105, дочекаюсь його а далі про полтос міркувати вже буду
і те що він взує геліос то навіть нема про що говорити  :laugh:

зара от поклацав мішеньку

на 2 різкість по краям вбиває  :sad:
2.8 більш менш, а 4 вже нормально

Тести то добре, тільки проводити і інтерпретувати їх результати слід помірковано: з якої відстані клацали мішень? Може края на відкритій апертурі банально випадають з ГЗРП? ;)

Євген Марченко

• Свій
    • Перегляд профілю
« Reply #16 : 15/12/2009, 14:37:46 »
Тести то добре, тільки проводити і інтерпретувати їх результати слід помірковано: з якої відстані клацали мішень? Може края на відкритій апертурі банально випадають з ГЗРП? ;)
відстань метр

мішень на стіні

камера на штативі строго перпендикулярно до мішені

Taras Karabin

• Письменник
    • Перегляд профілю
« Reply #17 : 15/12/2009, 16:21:06 »
В мене, чесно кажучи, від тої всьої технічної лабуди голова пухне. Вже не раз переконувався, що головне знімати, а чим це діло десяте....Таки правду кажуть, шо знімає не камера і бла-бла-бла....Але в нас нажаль весь споживацький ринок зомбують рекламами нових камер (особливо в сегменті любительських дзеркалок), нових фіч і т.д. Ви ж тільки гляньте. Та зараз реально кожен 5й певно має дзеркалку...З тих "кожен 5й", кожен 10й, якщо не більше думає, що він афігений профі, а якшо купить собі ось ту лінзу, і ше онту а на здачу ше шось аби було, стане ше  афігенішим....Я коли був в США дуже здивувався, коли в книжковому магазині, взяв погортати місцеві фотжурнали, і був здивований тим, що в них чверть, а деяких певно і половина, номеру була присвячена техніці і наглій рекламі.....В нас зараз це ж саме. Немає навіть, що почитати в тих журналах. Одна, макс. дві статті про фотографію, а всьо решта про онанізм. Навіть під фото різних авторів пишуть, шось типу: в кофрі автора і вказують його набір + параметри зйомки. Та мля........І всі думають, йоманарот, яка кура фотка, той чувак її зняв другим пятаком  і 50/1.2 ,вот я собі таке куплю і зроблю не гірше.....Смішно з того всього робиться....
....Ну це так, вирвалось і взагалі не по темі....Я хотів сказати, шо мануальна оптика хорошо, але чи вона реально тобі потрібна. Відкинем фразу, типу: "На безрибї і рак риба...". Шо ти нею реально буш робити? В мене от тоже є Геліос 44, і толку? а ніц....побавився і забув. Я розумію людей, які купляють мануальні Цейсси, всякі там 85, 135 і т.д. для роботи (ну там всякі проф. портретисти і т.д.) Але от нарахунок радянської оптики в мене великі сумніви, нарахунок того, наскілкьи вони хороші, як про них прийнято говорити....Це скорше в нас якись культ в нас творили, а якшо розібратися, там хороших лінз на пальцях однієї руки.
....На рахунок рідного полтоса...рідний (соні 50/1.4) дорогий - від 400 баків. є резон шукати мінольту 50/1.4 чи 50/1.7 . Або брати бюджетний варіант - соні 50/1.8 (але він кропнутий).
...Я напр. останій час, коли в мене просинається бажання шось купити, я зразу себе бю по руках і питаюсь себе - нах мені то треба. Є зрештою одне велике бажання - апгрейд тушки (бо пора), але воно здійсниться ше не скоро. А більше ніц і не хочу (тобто хочу всьо, ае питання до самого себе: "а коли ти останій раз був на вулиці і знімав?" ставить все на свої місця. І якшо ти пробуєш себе переконати в тому, шо от якшо я куплю собі от таке от нове скло, я точно буду цілими днями знімати і всьо таке, то всьо то хірня. Побавишся тиждень-другий-місяць і всьо вернеться на свої місця.
« Останнє редагування: 15/12/2009, 16:25:49 від Taras Karabin »

JumpingRat

• Свій
    • Перегляд профілю
« Reply #18 : 15/12/2009, 17:46:49 »
відстань метр

мішень на стіні

Ну от, нескладна аріхметика каже, що якщо мішень завширшки від 33,6 см, то її края будуть нечіткі незалежно від властивостей лінзи (якщо влізуть в кадр_.

Євген Марченко

• Свій
    • Перегляд профілю
« Reply #19 : 15/12/2009, 19:06:24 »
Тарас
ну я не збираюсь фанатично купляти лінзи і тд
за все що маю радянське не віддав ні копійки

звичайно я коли куплю собі полтос то забуду нафік про той геліос і буду згадувати про нього з посмішкою (доречі ми тут про 50 1.7 говорили)

зараз цією оптикою бавлюсь бо вона світла, і порівняно з кітом набагато цікавіша

наразі куплю 28-105, полтос і більше нічого купляти не маю бажання