Автор Тема: Мануальні лінзи  (Прочитано 10385 раз)

Сашик

• Адміністратор
    • Перегляд профілю
Re: Мануальні лінзи
« Reply #20 : 15/12/2009, 19:14:30 »
Ну от, нескладна аріхметика каже, що якщо мішень завширшки від 33,6 см, то її края будуть нечіткі незалежно від властивостей лінзи (якщо влізуть в кадр_.

Можна трошки докладніше? я з першого прочитання не допер  :embarrassed:

зараз цією оптикою бавлюсь бо вона світла, і порівняно з кітом набагато цікавіша

наразі куплю 28-105, полтос і більше нічого купляти не маю бажання

Ееее, всі так думають  :tongue:  доки не куплять об'єктив А та об'єктив Б з вказаного переліку...
Злапані моменти — мій блог.

Євген Марченко

• Свій
    • Перегляд профілю
« Reply #21 : 15/12/2009, 19:24:16 »

Ееее, всі так думають  :tongue:  доки не куплять об'єктив А та об'єктив Б з вказаного переліку...

ну хіба ще фішай візьму)

Савенко

• Адміністратор
  • як Пилип з конопель
    • Перегляд профілю
« Reply #22 : 16/12/2009, 08:04:37 »

Я шось також не допер. Побутує думка, що об'єктиви схеми планар мають досить плоску поверхню зображення. Інакше кажучи, плоска газета, буде плоско зображена на плоскому носії інформації (воно ж фокальна площина).  А от зростання аберацій ближче краю кадру ніхто не відміняв.

Як бувший юзер полтоса мінолтівського 1.7 можу сказати - такий нічо. Трохи сухуватий і дубовате боке, але в порівнянні з будь-яким бюджетни зумом - казка.
хай буде з вами світлосила

а фотографую ... антикваріатом усіляким http://exaktoman.blogspot.com/

Євген Марченко

• Свій
    • Перегляд профілю
« Reply #23 : 16/12/2009, 08:35:54 »

Як бувший юзер полтоса мінолтівського 1.7 можу сказати - такий нічо. Трохи сухуватий і дубовате боке, але в порівнянні з будь-яким бюджетни зумом - казка.
я от маю сумніви з приводу того що брати
чи полтос мінольта 1.7 чи соні 1.8 під кроп
кажуть 1.8 кращий але він приблизно 200 баксів новий коштує проти 100-150 за 1.7 б/у

JumpingRat

• Свій
    • Перегляд профілю
« Reply #24 : 16/12/2009, 09:34:15 »
Я шось також не допер. Побутує думка, що об'єктиви схеми планар мають досить плоску поверхню зображення. Інакше кажучи, плоска газета, буде плоско зображена на плоскому носії інформації (воно ж фокальна площина)

Тобто, ГРЗП по краях кадра є більшою ніж в центрі? Якщо так, то моє твердження помилкове.

Сашик

• Адміністратор
    • Перегляд профілю
« Reply #25 : 16/12/2009, 10:38:17 »
Тобто, ГРЗП по краях кадра є більшою ніж в центрі? Якщо так, то моє твердження помилкове.

Ось тепер до мене дійшло.

Тут питання, думаю, доволі суперечливе в тому, що ГРЗП ми рахуємо для площини (як правило, так уявляємо) а з Твого твердження слідує, що ГРЗП має бути щонайменше сферою, а якщо ж замислитись над ходом променів і лінзі - може бути взагалі асферичною поверхнею.

Щось таке:

By sashyk

Пунктиром промальована сфера, яка, теоретично, має за радіус відстань до об'єкту, але насправді має складатись з двох сфер, одна з якою є ближньою, а друга - дальньою границями ГРЗП. Відтак різким може бути лише певний круг зображення в центрі об'єкту, якщо ГРЗП дуже мала. Це Ти мав на увазі?

Відтак, я думаю, що цікаво провести тест однієї фокусної відстані об'єктива на різних відстанях до об'єкта, бо, якщо Твоє твердження правильне, виходить, що на близьких відстанях та відкритих діафрагмах кути справді вивалюватимуться з зони різкості...
« Останнє редагування: 16/12/2009, 10:47:59 від Сашик »
Злапані моменти — мій блог.

Савенко

• Адміністратор
  • як Пилип з конопель
    • Перегляд профілю
« Reply #26 : 16/12/2009, 13:42:37 »
Задача ідеального об'єктива (сферичного коня в вакуумі) ідеально класти площину паралельну фокальній на фокальну. Олексій підказує розумну думку: ГРЗП допомагає ховати неідальність країв оптики. А на малих віддалях до об'єкта це важче.
хай буде з вами світлосила

а фотографую ... антикваріатом усіляким http://exaktoman.blogspot.com/