Автор Тема: Друк на фотопринтері  (Прочитано 7316 раз)

Сашик

• Адміністратор
    • Перегляд профілю
Друк на фотопринтері
« : 16/10/2010, 20:23:01 »
Розповідайте.
Чи хто шарпить, чи профайли юзаєте, які і т.д.
Злапані моменти — мій блог.

Роман

• Свій
  • ЛОСЬ зі штативом
    • Перегляд профілю
Re: Друк на фотопринтері
« Reply #1 : 16/10/2010, 22:10:01 »
Не друкую, тому і розповідати нічого :)

Савенко

• Адміністратор
  • як Пилип з конопель
    • Перегляд профілю
« Reply #2 : 17/10/2010, 09:10:03 »
Не знаю як тепер, а колись треба було обов'язково юзати профіль принтера - боі накше він в деяких випадках видавав принципово інші кольори ніж було задумано. Поекспериментуй - побачиш. Шарпити нічого не треба, в смислі принтер не милить взагалі. От шо пустив на друк - те й отримав.
хай буде з вами світлосила

а фотографую ... антикваріатом усіляким http://exaktoman.blogspot.com/

dyak

• Свій
  • We own the road
    • Перегляд профілю
« Reply #3 : 17/10/2010, 10:22:40 »
В мене кум профілі для різного паперу навіть робить. Друкує на папері картинку, надсилає до Києва, на якусь фірму, вони роблять профіль, і викладають в себе на сайті.

Сам не друкую, вдома, хоч  і маю фотопринтер, дуже гіморно. Колись трохи друкував, але зара мені простіше флешку в лаб занести.
dyak.com.ua
Shit happens...

f@ntasy

• Досвідчений
    • Перегляд профілю
« Reply #4 : 17/10/2010, 10:33:53 »
Як купив принтер, то трохи надрукував на оригінальних росхідниках. Але потім почався мозкофак з підборами профілів під різне чорнило та різний папір. Так шо трохи морочливе заняття. Але як набити руку то можна цікаво розважитися друком на фактурному папері та полотні. Бо як на мене, то фото на принтері то тільки побавитися.

Сашик

• Адміністратор
    • Перегляд профілю
« Reply #5 : 17/10/2010, 17:53:46 »
Не знаю як тепер, а колись треба було обов'язково юзати профіль принтера - боі накше він в деяких випадках видавав принципово інші кольори ніж було задумано. Поекспериментуй - побачиш. Шарпити нічого не треба, в смислі принтер не милить взагалі. От шо пустив на друк - те й отримав.

Бачиш, варіант, який на екрані підшарплений "на грані" при 50% - мені подобається на виході з друкарки.
Єдине, що мене бентежить - на разі - то яскравість відбитків. На моніторі трошки світліше, навіть при включеному Proof Colors в шопі. Треба ізучати матчасть.

В мене кум профілі для різного паперу навіть робить. Друкує на папері картинку, надсилає до Києва, на якусь фірму, вони роблять профіль, і викладають в себе на сайті.

Сам не друкую, вдома, хоч  і маю фотопринтер, дуже гіморно. Колись трохи друкував, але зара мені простіше флешку в лаб занести.

О. Цікаво. Якщо не складно - можеш взнати про ту фірму або дати мені контакт до кума (якщо, звісно, він не заперечуватиме - я би трошки порозпитував). Будь-ласка.

Як купив принтер, то трохи надрукував на оригінальних росхідниках. Але потім почався мозкофак з підборами профілів під різне чорнило та різний папір. Так шо трохи морочливе заняття. Але як набити руку то можна цікаво розважитися друком на фактурному папері та полотні. Бо як на мене, то фото на принтері то тільки побавитися.

Різне чорнило і різний папір - то мається на увазі розхідники сторонніх виробників, не оригінальні?

f@ntasy

• Досвідчений
    • Перегляд профілю
« Reply #6 : 17/10/2010, 21:20:56 »
Цитувати
Різне чорнило і різний папір - то мається на увазі розхідники сторонніх виробників, не оригінальні?
Так. Я ще не готовий купувати щоразу новій комплект картриджів, тай оригінальний фотопапір вещь не з дешевих і знайти тяжко в продажі.

Оффтопіком
Хто знайде профіль під Canon ip4600 чорнило WWM та матовий Lomond, тому буде моя безмірна вдячність...
« Останнє редагування: 18/10/2010, 10:31:52 від Сашик »

Сашик

• Адміністратор
    • Перегляд профілю
« Reply #7 : 18/10/2010, 10:45:24 »
Так. Я ще не готовий купувати щоразу новій комплект картриджів, тай оригінальний фотопапір вещь не з дешевих і знайти тяжко в продажі.

Ну, з папером (при бажанні) можу допомогти - кенонівський не настільки розповсюджений, як епсонівський, проте є. Я в суботу коли купляв собі, то бачив. Щодо вартості - так, друк на струменевому принтері в кілька разів дорожче за фотолабораторію, але якщо здрукувати одну картинку в мінілабі та на принтері, то в мініляпі 2 качки ту во зливаються в пляму, а на прінтері чітко видно, що їх дві.

dyak

• Свій
  • We own the road
    • Перегляд профілю
« Reply #8 : 18/10/2010, 11:50:00 »
О. Цікаво. Якщо не складно - можеш взнати про ту фірму або дати мені контакт до кума (якщо, звісно, він не заперечуватиме - я би трошки порозпитував). Будь-ласка.

Взнав лінк

Цитата: f@ntasy
Хто знайде профіль під Canon ip4600 чорнило WWM та матовий Lomond, тому буде моя безмірна вдячність...

По лінку вище, майже твоя є Canon ip4600 чорнило WWM але глянцеви Lomond, але можеш долучитись і будеш мати профіль.
dyak.com.ua
Shit happens...

Сашик

• Адміністратор
    • Перегляд профілю

Сашик

• Адміністратор
    • Перегляд профілю
« Reply #10 : 21/10/2010, 23:36:16 »
Питання: хтось конвертує в профайл прінтера чи друкуємо прямо з профайлом монітора (==як є)?

JumpingRat

• Свій
    • Перегляд профілю
« Reply #11 : 22/10/2010, 01:21:23 »
Саш, ти б точніше позначив межи воркфлоу, бо друкувати можно з різних програм і в різний спосіб.
(Профіля можуть застосовуватись на рівні дравера друкарки або програми, з якої здійснюється друк, або взагалі через окремий растровий процесор)

Сашик

• Адміністратор
    • Перегляд профілю
« Reply #12 : 22/10/2010, 11:55:24 »
Саш, ти б точніше позначив межи воркфлоу, бо друкувати можно з різних програм і в різний спосіб.
(Профіля можуть застосовуватись на рівні дравера друкарки або програми, з якої здійснюється друк, або взагалі через окремий растровий процесор)

Я зараз розбираюсь в процесі, тому задаю багато примітивних запитань.

Отже, дано: зображення, представлене в моделі Adobe RGB. Здійснюється друк з Photoshop CS5 (Mac) на струменевому 6-колірному принтері Epson Stylus Photo T59. Якщо я дивлюсь Proof colors з налаштуваннями під потрібний папір, зображення на моніторі світліше, ніж пізніше вилізе друковане з принтера. Тон майже той, котрий має бути, але яскравість - тютю. Ось я і намагаюсь зрозуміти, що відбувається з зображенням, аби знати, де шукати граблі...

Сашик

• Адміністратор
    • Перегляд профілю
« Reply #13 : 22/10/2010, 13:17:59 »
Ще читаю зараз http://www.libraw.su/articles/epson3800-optimal-print-resolution.html - правда, вже в четвертий прохід - може щось вилізе мудрого. Але то тема інакша. З розподільчої на разі пробував 720, 360 та 300 кнд - 360 поки що зе бест.

JumpingRat

• Свій
    • Перегляд профілю
« Reply #14 : 22/10/2010, 15:15:38 »
В фотошопі в тебе є дві опції, в діалозі Print в закладці Color Management > Color Handling:
a) Printer Manages Colors - в цьому випадку застосування профіля відбувається відповідно налаштувань в драйвері друкарки,
b) Photoshop Manages Colors - з"являється можливість вказати профіль принтера, перетворення колькору буде виконуватись фотошопом, але варто вимкнути керування кольором у драйвері друкарки, аби не перераховувати двічі

Сашик

• Адміністратор
    • Перегляд профілю
« Reply #15 : 22/10/2010, 15:19:16 »
В фотошопі в тебе є дві опції, в діалозі Print в закладці Color Management > Color Handling:
a) Printer Manages Colors - в цьому випадку застосування профіля відбувається відповідно налаштувань в драйвері друкарки,
b) Photoshop Manages Colors - з"являється можливість вказати профіль принтера, перетворення колькору буде виконуватись фотошопом, але варто вимкнути керування кольором у драйвері друкарки, аби не перераховувати двічі

Я використовував Photoshop Manages Colors з відключеними в налаштуваннях драйвера будь-яких "color correction" і т.п., режим кольору одразу в налаштуваннях драйвера блокується з переходом на external color handling чи щось в тому дусі. Ввечері зроблю скрін-шот вдома, бо точно не пригадую. Ніби я починаю розуміти, де песика закопали, але ще не впевнений...
:rolleyes:

Дякую за підказку!

JumpingRat

• Свій
    • Перегляд профілю
« Reply #16 : 22/10/2010, 16:02:49 »
Боюся, що там цілий цвинтар домашніх тварин, а не тільки песик )

Сашик

• Адміністратор
    • Перегляд профілю
« Reply #17 : 22/10/2010, 16:39:34 »
Боюся, що там цілий цвинтар домашніх тварин, а не тільки песик )

Буду відвертим - щойно отримаю потрібний результат, активне дігання припиниться, а потім вже по мірі наявності бажання збочуватись щось робитиму.

Сашик

• Адміністратор
    • Перегляд профілю
« Reply #18 : 23/10/2010, 13:27:14 »
Переміг проблему. Друк в розподільчій здатності, не "рідній" для друкарки, дає незначний відхід кольору, про який згадував Тутубалін у своїй статті (посилання вище) плюс ресемплінг, який виконує драйвер, псує різкість. Для мого Epson T59 виявилось оптимальним 360 кнд для паперу Epson Photo Glossy. Доберусь до матового - доповню скарбничку інформації...

Папір українського вир-ва Barva - нічо, але явно не Єпсьон (як ціною, так і якістю, але від біди можна використовувати).

Сашик

• Адміністратор
    • Перегляд профілю
« Reply #19 : 14/11/2010, 19:55:40 »
Чисто цікаво: то тільки у мене враження, що відбиток хвилину-дві ще "досихає"? Чи воно насправді так?