Автор Тема: А давайте пофлудимо про штативні голови  (Прочитано 21365 раз)

Сашик

• Адміністратор
    • Перегляд профілю
А давайте пофлудимо про штативні голови :evil:

П'ятниця все ж таки!!!
Преамбула.
Маю штатив Velbon Sherpa 200, бо коли вибирав, він був в наявності і на нього не шкода було грошей. Голова у нього, здається, Velbon PH-157Q, але це мало суттєво. Одна ручка керує всім - нахил, панорамування, etc. Так, як я його використовую, має певні мінуси (відпустив ручку більше, ніж треба - і крім панорамування отримав відхилення по вертикалі під вагою камери, відсутній рівень на самій голові).

Задача.
Треба замінити голову (ноги потім пригледжу, бо ці на разі влаштовують), яка би відповідала наступним вимогам:
  • Навантаження - до 2.5 кг
  • Сама по собі має бути легка
  • Дуже бажано: швидкозйомна платформа
  • Дуже бажано: окремо можливість панорамування
  • Бажано: кріплення типу Arca Swiss (ото завтра стану мільйонером і куплю L-plate RRS)
  • Бажано: рівень в самій голові
  • Бюджет <$100

Порившись на Бе+Хе Фото-Відео надибав наступні голови:

1. Giottos MH-1002 ($49.95):

+ pan knob
     + max load 3 kg
     - no level
     - no QR plate
     - no Arca Swiss mount

2. Manfrotto 494 ($59.25)

+ level
     + QR plate
     + max load 4 kg
     + механізм для повороту камери на 90 градусів з блокуванням
     - no pan knob
     - no Arca Swiss mount

3. Giottos MH7002-630 ($62.99)

+ 2 levels
     + QR plate
     + max load 5 kg
     - no pan knob
     - no Arca Swiss mount

4. Giottos M7001 ($66.95)

+ 2 levels
     + QR/sliding plate
     + max load 6 kg
     - no pan knob
     - no Arca Swiss mount

5. Cullmann CROSS CB7.3 ($69.95)

+ 3 levels
     + QR plate
     + max load 4 kg
     - no pan knob
     - no Arca Swiss mount

6. Giottos MH-1001-652 ($84.99)

+ QR plate
     + pan knob
     + max load 4 kg
     - no level
     - no Arca Swiss mount

Які будуть думки?
Злапані моменти — мій блог.

dyak

• Свій
  • We own the road
    • Перегляд профілю
в мене зовсім інші вимоги до голови, але один комент я таки дам, з особистого. В мене квік ріліз плейт прикручується барашком, мав змогу певний час юзати манфротівську голову, де треба крутити болтик копійкою. Ніби дурничка, але воно мені лишило негативне варження.
dyak.com.ua
Shit happens...

Сашик

• Адміністратор
    • Перегляд профілю
Та чо, інші вимоги в пошуках істини теж можна обговорити, раптом на щось розумне вийде.

Стосовно прикручування копійкою чи баршком я і згоден, і не дуже - барашок, принаймні у велбонах, тримається такою пружинкою, яка з часом розбовтується, тоді треба знімати шайбу, яка з іншого боку виступає контр-шайбою, аби не випав гвинт, гнути пружинку і повторювати операцію в зворотньому порядку. Трошки задовбує.

swansson

• Свій
  • фотоматрас
    • Перегляд профілю
офтоп, бо не та цінова категорія
у мене велика Benro KS-1, платформа вроді арка (http://www.bhphotovideo.com/c/product/498020-REG/Benro_450_622_KS_1_Ballhead_with_Quick.html)
Перед нею брав поюзати маленьку манфроттовську (вроді 486 чи шось у тоиу роді) - не сподобалась, не тримає. Брав велику з тих міркувань, що у мене є 100-400, і мало лі ще що тяжке з"явиться, хлипкі голови мені нідочого. Так, вона важка, але тут "або-або"
Джіоттос вроді у Олексія є, якщо не помиляюсь.

swansson

• Свій
  • фотоматрас
    • Перегляд профілю
В мене квік ріліз плейт прикручується барашком, мав змогу певний час юзати манфротівську голову, де треба крутити болтик копійкою. Ніби дурничка, але воно мені лишило негативне варження.

З тих ж міркувань купив два квік-ріліз-плейт-а, щоб не перекручувати ))

Сашик

• Адміністратор
    • Перегляд профілю
З тих ж міркувань купив два квік-ріліз-плейт-а, щоб не перекручувати ))

З тих же міркувань бажана наявність швидкозйомної платформи :)

Савенко

• Адміністратор
  • як Пилип з конопель
    • Перегляд профілю
Олексієву голову тестив (штативну) - як на мене хороша. А оскільки тут можна попатякати, то скажу що на сьогодні манфротто я б не розглядав - на днях був в Макхаусі (возять манфротто), перемацав купу штативів - співвідношення ціна якість дуже низьке, бюджетних голів це теж стоується в повній мірі.
хай буде з вами світлосила

а фотографую ... антикваріатом усіляким http://exaktoman.blogspot.com/

swansson

• Свій
  • фотоматрас
    • Перегляд профілю
З тих же міркувань бажана наявність швидкозйомної платформи :)

а я про що писав ?

swansson

• Свій
  • фотоматрас
    • Перегляд профілю
перемацав купу штативів - співвідношення ціна якість дуже низьке, бюджетних голів це теж стоується в повній мірі.
У мене вже не памятаю скільки років 190XPROB - співвідношення навіть дуже нормальне.
Що він тільки не бачив за своє коротке життя, бідачка.
Тільки що трохи тяжкуватий, але то не найбільша біда.

Сашик

• Адміністратор
    • Перегляд профілю
а я про що писав ?

Та я ж з серії попатякати :tongue:

У мене в фаворитах на разі остання з показаних Гіоттос. До неї ще якийсь leveler по типу Гітзівських прикупити або зробити і буде самоє оно.

dyak

• Свій
  • We own the road
    • Перегляд профілю
Та чо, інші вимоги в пошуках істини теж можна обговорити, раптом на щось розумне вийде.

ну раз так,
то я користуюсь штативом slik 504qf II complete з відповідною головою. під 2,5 кг
Ноги файні але мають один суттєвий недолік через який хотілось би їх замінити. Це барашки які затискають хомути на ногах. В поалні швидкост дуже не юзабельно. Хоча до стабільності чи там розкладання і т.д. претензій нема.
Голова рідка, флюед.

В принципі влаштовує, але то так кажуть що влаштовеє бо я просто інших серйозніших не пробував.

Стосовно прикручування копійкою чи баршком я і згоден, і не дуже - барашок, принаймні у велбонах, тримається такою пружинкою, яка з часом розбовтується, тоді треба знімати шайбу, яка з іншого боку виступає контр-шайбою, аби не випав гвинт, гнути пружинку і повторювати операцію в зворотньому порядку. Трошки задовбує.

в мене там пружинок ніяких нема і таких проблем не виникало.
dyak.com.ua
Shit happens...

Роман

• Свій
  • ЛОСЬ зі штативом
    • Перегляд профілю
У мене в старому дешевому китайському штативі були окремі ручки - так воно мене добряче напрягало. Тепер з однією ручкою значно зручніше.

І що таке - кріплення типу Arca Swiss, а то щось нет на ангельській розпинається на общедоступному не знаходжу )
« Останнє редагування: 20/01/2012, 14:18:24 від Роман »

Сашик

• Адміністратор
    • Перегляд профілю
Arca Swiss - виробник обладнання для камер, який розробив свій стандарт швидкозйомних платформ. Характерні риси - 38 мм в ширину з так званим "хвостом ластівки", зробленим з кутом 45 градусів, який дає можливість зсуву платформи. Ось така платформа, наприклад:

Сама платформа фіксується в тримачі гвинтом, який знаходиться в основі збоку, або защілкою іншого типу:

З показаних мною голів найподібніше виглядає Гіоттос м7001.
Зручно для використання так званих L-plates, аби не було необхідності в поворотах голови штатива для зміни орієнтації камери на 90 градусів.

L-plate:

JumpingRat

• Свій
    • Перегляд профілю
Я би радив вибирати або з Giottos MH3 серії (http://giottos.com/MH-3.htm) - там є і арка-свіс і рівня і купа всього іншого, радив би двохкнобові варіанти (то стосується і решти виробників/ретейлів), або з Бенро B-серії (http://www.benrousa.com/products_catalog_B-Series-DoubleActionBallHeads.html) - так само, арка-свіси і все решта в наявності, або зі старших Triopo (http://www.triopo.pl/product_category/G%C5%82owice+kulowe) - в мене одна з них, все непогано, але рівня немає в жодної, здається. Більш ніж впевнений, що голови, які пропонують вищезгадані виробники, можно знайти на і-беї ще під десятком трейд-марок, з незначним розкидом цін.

Сашик

• Адміністратор
    • Перегляд профілю
Спасибі за лінк на відповідну серію Гіоттос, я нарешті вкурив модульність їх системи. Оце якраз чудово!
Бенро.. хтось щось розповідав, але не пригадую геть чисто нічого.

Невідомих мені брендів вистарчало і на Бе-Хе, того вибирав ті, про які знаю.

JumpingRat

• Свій
    • Перегляд профілю
В мене по перегляду відповідних ресурсів склолось враження, що з головами та сама історія, що і з ногами - їх реально продукує 2-3 завода в китайщині, а всі решта продають під своїми лейбами, принаймні мені не вдалося б на око відрізнити Бенро від подібного Тріопо або Джіоттос. Тому очікувати значного розкиду в якості в межах однієї цінової категорії я б не став.
А, забув сказати: не знаю, що саме слід розуміти під квік-релізом, але практика експлуатації системи с гвинтовим притиском аркасвісівського плейта пролдемонструвала, що він монтується/демонтується не довше за ричажний варіант.

Сашик

• Адміністратор
    • Перегляд профілю
QR-plate - ось та зйомна платформа, яка притому не кріплення типу Арки, я мав на увазі.
Чого розділив їх? Писав похапцем помежи роботою... Не замислювався.
« Останнє редагування: 20/01/2012, 16:07:07 від Сашик »

bramms

• Свій
  • Не фотограф
    • Перегляд профілю
Може трохи нагло... але пишіть пліз масу голів, для мене це один з основних критеріїв...
Теж задумуюсь над головою.

swansson

• Свій
  • фотоматрас
    • Перегляд профілю
про квікрілізи, платформи, п"ятки, х то як називає, у мене на бенро така -

Я передбачливо взяв одразу дві - тому не маю проблеми з перекручуванням при наявності двох тушок. Стосовно прикручування - у мене в кофрі завжди по різних кишеньках валяються 5коп. монети - виконують роль викрутки на ура.

Сашик

• Адміністратор
    • Перегляд профілю
Аби не заводити окрему тему, додам посилання на статтю Шатрова щодо вибору штатива сюди
http://dima-chatrov.livejournal.com/411890.html

Мені вже мало актуально, бо вибрав, лишилось дочекатись, відтестати та обісрати росказати як все круто. Але раптом та комусь...