Автор Тема: Альтернативні бленди  (Прочитано 3890 раз)

Сашик

• Адміністратор
    • Перегляд профілю
Альтернативні бленди
« : 28/02/2012, 12:06:15 »
Про що йдеться. Одразу мушу помітити, що думка не нова і не моя. Втім...

Багато оптики, розрахованої під повний кадр, цілком файно працює на кропнутих камерах - тема відома. Але бленди, які йдуть в комплекті з цими об'єктивами, так направду ні до чого - з огляду на те, що використовується менша частина зображення, ніж розраховано, вони не ефективні.

Є думка, що не ефективну "повнокадрову" бленду можна замінити. Тут вже з'являються варіанти. Перший - гумові бленди "а-ля вантуз" ((с) Олексій). Плюс - їх можна розкладати лиш частково, мінус ... певно для ширококутників - можуть влазити в кадр за рахунок оправи, на якій тримаються.

Успішний приклад - "звичайна" гумова бленда на посадковий діаметр 52 мм у мене стала на EF 50/1.8 II. Об'єктив на кропі має кут огляду близько 27 градусів 30 хвилин, бленда забезпечує 28 градусів.

Але казка не про те. Інколи хочеться подовжити пі... мегаестетичного виду загальної конструкції, а відтак - фігурної бленди. Якщо не розорятись на китайські універсально-різьбові бленди, розраховані під бознащо, лишається пошукати замінники в асортименті оригінальних (або їх якісних копій - і такі є).

До прикладу, на мою Tokina AT-X Pro 28-80/2.8 з рідкісною і дорогою рідною блендою BH-777 (можу сплутати точно назву, бленда вдома) чудово стає (після мінімального допрацювання напилком) бленда від EF 24-70/2.8 L. Китайська за 15 доларів проти оригіналу Токіни за 50.

А на EF 17-40/4 L - замість EW-83E - EW-83J (стандартна для EF-S 17-55/2.8).
До прикладу:

Табличка замінників є у такого собі хлопця Девіда на сайті: http://blog.davidburren.com/2006/11/alternate-canon-lens-hoods.html

---

Зауваження, думки?
« Останнє редагування: 28/02/2012, 12:09:21 від Сашик »
Злапані моменти — мій блог.

Роман

• Свій
  • ЛОСЬ зі штативом
    • Перегляд профілю
Re: Альтернативні бленди
« Reply #1 : 28/02/2012, 14:30:49 »
До прикладу, на мою Tokina AT-X Pro 28-80/2.8 з рідкісною і дорогою рідною блендою BH-777 (можу сплутати точно назву, бленда вдома) чудово стає (після мінімального допрацювання напилком) бленда від EF 24-70/2.8 L. Китайська за 15 доларів проти оригіналу Токіни за 50.
Це звісно чудово! Але однаково не розумію якого дідька кусок пластмаси коштує 15 баксів.

Сашик

• Адміністратор
    • Перегляд профілю
« Reply #2 : 28/02/2012, 14:53:01 »
Рома, краще скажи, якого .... він від сапога коштує 50 ;) з 15ма зрозуміліше - пресформа там, упаковка, пересилка...

Але так стосовно оригіналів - зауваження. Оригінали як правило мають добре матовану поверхню, аби не відбивати світло. Принаймні рідна Токіняча та рідна Канонівська мають навіть оксамитову поверхню всередині. Геть дешеві китайські часто блищать, як чоботи солдата - толку тоді з них...
« Останнє редагування: 28/02/2012, 14:54:58 від Сашик »

Нестор

• Свій
    • Перегляд профілю
« Reply #3 : 28/02/2012, 21:23:57 »
Ну матову поверхню зробити "як два пальці об асфальт".  Тобто є сенс купити не оригінальну.

JumpingRat

• Свій
    • Перегляд профілю
« Reply #4 : 28/02/2012, 22:05:43 »
Ну матову поверхню зробити "як два пальці об асфальт". 

Як саме?

dyak

• Свій
  • We own the road
    • Перегляд профілю
« Reply #5 : 28/02/2012, 22:53:40 »
Як саме?

Грубою нождачкою?
dyak.com.ua
Shit happens...

Нестор

• Свій
    • Перегляд профілю
« Reply #6 : 28/02/2012, 23:50:40 »
та хоч матовою фарбою, або до фарби насипати порошку дрібного. Наклеїти папір який має велюрову поверхню, або гляц-папером пройтися, а потім пофарбувати.

Сашик

• Адміністратор
    • Перегляд профілю
« Reply #7 : 29/02/2012, 09:43:09 »
Якщо фарбою - аби не гуашшю :))) а насправді задача не дуже-то тривіальна. Зате добре виконується в межах колгосп-тюнінгу.

Савенко

• Адміністратор
  • як Пилип з конопель
    • Перегляд профілю
« Reply #8 : 29/02/2012, 15:56:57 »
На гнучку пластмасову поверхню фарба сяде погано - буде сколюватись. Обклювання якимось матовим матеріалом саме правильне.
хай буде з вами світлосила

а фотографую ... антикваріатом усіляким http://exaktoman.blogspot.com/

JumpingRat

• Свій
    • Перегляд профілю
« Reply #9 : 29/02/2012, 17:38:15 »
З власного досвіду можу зазначити, що вклеювання матеріалу на внутрішню поверхню конічної форми - не надто зручна штука. За фарбу - на пластмасу яку наносити? Нітра - роз'їсть або поплавить, решта - не буде триматись, ні?

Роман

• Свій
  • ЛОСЬ зі штативом
    • Перегляд профілю
« Reply #10 : 29/02/2012, 19:49:01 »
Наждачкою нульовкою пройтися, та й не паритися )

Савенко

• Адміністратор
  • як Пилип з конопель
    • Перегляд профілю
« Reply #11 : 29/02/2012, 20:12:37 »
З власного досвіду можу зазначити, що вклеювання матеріалу на внутрішню поверхню конічної форми - не надто зручна штука. За фарбу - на пластмасу яку наносити? Нітра - роз'їсть або поплавить, решта - не буде триматись, ні?

Нітра не роз'їсть - сам фарбую моделі з пластмаси і нічого їм роками не робиться, але на поліетилені ні нітра ні акрил триматись не будуть. Можливо комбінований варіант: наждачка нульовка і матова фарба. Якщо хтось захоче - давайте поекспериментую. Маю дома і наждачку, і фарби, і аерограф.
хай буде з вами світлосила

а фотографую ... антикваріатом усіляким http://exaktoman.blogspot.com/

Роман

• Свій
  • ЛОСЬ зі штативом
    • Перегляд профілю
« Reply #12 : 29/02/2012, 22:57:40 »
Хто пожертвує бленду? )