Автор Тема: Балаканина про калібрування  (Прочитано 2540 раз)

Савенко

• Адміністратор
  • як Пилип з конопель
    • Перегляд профілю
===
Відрізав з теми про Екзакту, суть починається з цього повідомлення.
Дякую за розуміння.
Сашик
===

Все воно питання смаку. Але Саша правий - мені треба відкалібурвати монітор, і крепко відкалібрувати.
« Останнє редагування: 26/09/2013, 19:37:02 від Сашик »
хай буде з вами світлосила

а фотографую ... антикваріатом усіляким http://exaktoman.blogspot.com/

dyak

• Свій
  • We own the road
    • Перегляд профілю
Re: Балаканина про калібрування
« Reply #1 : 26/09/2013, 13:01:15 »
зі своїми відяшками я зрозумів одне, калібруй скіки хоч, але якщо це діло суто для інтернету, то більшість буде дивитись на хренових мониторах, і часто моя калібрація може вилізти боком.
dyak.com.ua
Shit happens...

Сашик

• Адміністратор
    • Перегляд профілю
« Reply #2 : 26/09/2013, 13:09:14 »
Єдина причина для калібрування (злізаємо в оффтопік, взагалі-то) — це впевненість в тому, що той колір, який Ти бачиш, десь таким і є (тобто сірий насправді сірий і т.п.). Решта похідних — вже похідні і не більше, важливо розуміти, що саме Ти бачиш. Що з тим робити — інше питання.
Злапані моменти — мій блог.

Нестор

• Свій
    • Перегляд профілю
« Reply #3 : 26/09/2013, 16:49:18 »
Стосовно калібрування: я б намагався добитися "правильної" кольоропередачі з привязкою до принтера, або лаби де друкуєтесь, все решта умовне.
На разунок фото, то колір неба для мене нормальний, в більшості випадків цього якраз неба і бракує. Зелений тут у мене на моніторі трішки зазелений :-) але то все дрібниці, ще питання у кого кольори проявляються правильно, точніше реально.  По фото скажу, що мені трохи кадрування не подобається, бо тяжко сказати що модель робить: сидить, нагинається чи стоїть.

Сашик

• Адміністратор
    • Перегляд профілю
« Reply #4 : 26/09/2013, 19:34:15 »
Правильно кольори бачить той, чий монітор налаштований та дотримані умови освітлення. Налаштування тракту камера — комп’ютер — пристрій виводу і є квінтесенцією будь-яких калібрувань. От решта якраз і є маячнею.

Савенко

• Адміністратор
  • як Пилип з конопель
    • Перегляд профілю
« Reply #5 : 26/09/2013, 19:42:38 »
Ну в загальному так, але треба враховувати вузьке місце і під нього підстроюватись. Мені видається що на сьогодні це принтер і телевізор. Монітор і фотоапарат сильно попереду з точки зору кольоропередачі.
хай буде з вами світлосила

а фотографую ... антикваріатом усіляким http://exaktoman.blogspot.com/

Сашик

• Адміністратор
    • Перегляд профілю
« Reply #6 : 26/09/2013, 20:06:14 »
Монітор і фотоапарат сильно попереду з точки зору кольоропередачі.

Ти хотів сказати, фотошироти чи динамічного діапазону? Тільки на днях на ту тему Ілля Борг показував цікаву картинку:

Цитувати
По материалам Kodak, диаграмму построил Ralph Lambrecht (‘Way Beyond Monochrome, Ed2’, published in 2011 by Elsevier, Focal Press, ISBN 978-0-240-81625-8).