Автор Тема: Прямокутні градієнтні фільтри — я завис  (Прочитано 4029 раз)

Сашик

• Адміністратор
    • Перегляд профілю
Дядьки, ану допоможіть з такою штукою... (чи я правильно думаю)

Припустимо, маємо якусь прямокутну систему розміром AxB мм (чи дюймів, або інших умовних папуг). І маємо два різні об’єктиви, наприклад об’єктив O1 з f=17-35 мм та O2 f=20 мм. Для обох лінз властива наявність фокусної віддалі в 20 мм, яку приймемо за ідентичну щодо кута огляду. Діаметр різьби під фільтр на O1 d1 = 77 мм (наприклад), для O2 d2 = 62 мм.

Тепер найцікавіше. Будь-який градієнт (а саме їх стосується задача) має певну область переходу, припустимо, це буде величина C.

Вище ми прийняли за умову, що кут огляду в обох лінз однаковий. Таким чином, не зважаючи на різницю в діаметрі посадочної різьби під фільтр для цих об’єктивів, я вважаю, що площа, на яку впливатиме перехід градієнтного фільтра буде однаковою (адже кут зору?!). Так? Але при рівному віддаленні фільтра від лінзи буде «працювати» різна площа фільтра... (C>d1>d2), чи ні?

Друге. Враховуючи, що градієнти можуть бути: G1 - "hard edge", G2 - "soft edge", G3 - "reverse graduated", G4 - "strip" та G5 - "blender", ... поки що опустимо.

P.s.: якщо неясно, намалюю картинку.
« Останнє редагування: 28/10/2013, 21:48:16 від Сашик »
Злапані моменти — мій блог.

JumpingRat

• Свій
    • Перегляд профілю
Ширина зони переходу звісно буде мінятись, але якщо різниця у віддалі в декілька мм, то ця різниця має хіба теоретичний інтерес.

Таки треба було малюнок. Якщо кут зору однаковий, то і перехід буде однаковий. Більша лінза лише збирає більше світла.
« Останнє редагування: 29/10/2013, 07:53:50 від JumpingRat »

Сашик

• Адміністратор
    • Перегляд профілю
От мене вчора блуд вчіпився, але перед сном ще думав та дійшов висновку, що діаметр передньої лінзи має стосунок лише до світлосили.
Малюнок прикріплений (розміри об'єктивів пропорційні). Але якщо кут зору однаковий, то хоч там буде 52 мм, хоч 82, працювати має однаково.

Друга частина питання, що я її спершу закреслив, очевидно, тепер втрачає значення :)

Нестор

• Свій
    • Перегляд профілю
Величина передньої лінзи на світлосилу ніяк не впливає, точніше немає прямої залежності. 

swansson

• Свій
  • фотоматрас
    • Перегляд профілю
На хлопський розум теж виглядає, що зона переходу на різномасних в діаметрі лінзах, але  однаковим кутом огляду - мала б бути однакова.

JumpingRat

• Свій
    • Перегляд профілю
Величина передньої лінзи на світлосилу ніяк не впливає, точніше немає прямої залежності. 

Ну, зрозуміло, що з огляду на оптичну схему.

Нестор

• Свій
    • Перегляд профілю
Мені здається що величина переходу буде різна на різних лінзах(різного діаметру передньої зінзи) На малюнку видно що на першій лінзі величина переходу закриває 1/2 лінзи, відповідно відібється це на фотографії, лінза друга закрита величиною С на 1/3, на фото відповідно.

P.S. Саша, ти ж маєш такий фільтр, можеш перевірити практично.

Сашик

• Адміністратор
    • Перегляд профілю
Ну от саме через d1>d2 я і створив цю тему-провокацію, але ж кут зору однаковий. Питання лише в тім, де знаходиться точка, з якої будуватиметься цей кут. Завтра намалюю картинку, сьогодні не маю змоги.

Роман

• Свій
  • ЛОСЬ зі штативом
    • Перегляд профілю
Хлопці - що курите? )

Сашик

• Адміністратор
    • Перегляд профілю
Я - суміш мікрофібрових серветок для протирання оптики, политу спреєм для чистки оптики від Zeiss, все то приправлено Eclipse'ом та накручено на Sensor Swab xD

Нестор

• Свій
    • Перегляд профілю
Хлопці - що курите? )

Borkum Riff данська суміш :-)

swansson

• Свій
  • фотоматрас
    • Перегляд профілю
подумав ще раз, слабий в оптиці. починаю зависати як топікстартер )))

Сашик

• Адміністратор
    • Перегляд профілю
Я вже відвис ;) в принципі, можемо спробувати — нашого з Тобою набору оптики для тестів буде вдосталь.