Автор Тема: Про світлосилу  (Прочитано 2767 раз)

Савенко

• Адміністратор
  • як Пилип з конопель
    • Перегляд профілю
Про світлосилу
« : 05/11/2013, 22:13:23 »
Величина передньої лінзи на світлосилу ніяк не впливає, точніше немає прямої залежності.

Якраз є сама пряма залежність. За означенням геометрична світлосила = діаметр передньої лінзи/фокусна віддаль об'єктива. Саме тому і можлива оптика з світлосилою більше 1, наприклад 1:0,95.
хай буде з вами світлосила

а фотографую ... антикваріатом усіляким http://exaktoman.blogspot.com/

Нестор

• Свій
    • Перегляд профілю
Re: Про світлосилу
« Reply #1 : 05/11/2013, 22:28:48 »
Можливо на практиці діаметр передньої лінзи прямо залежить до світлосили, на практиці спостерігаємо трохи іншу тенденцію, як видно з об'єктивів світлосилою 0,95 нонсенс, неможливе попадання більшої к-ті світла на матрицю ніж було поза нею. З лінійки нікона лінзи з фокусною віддалю 20мм ті які мають більшу світлосилу діаметр передньої лінзи мають одинаковий до менш світлосильних, а в деяких випадках і менший.

Савенко

• Адміністратор
  • як Пилип з конопель
    • Перегляд профілю
« Reply #2 : 05/11/2013, 22:40:48 »
Стосовно того чому всі об'єктиви з світлосилою 1:х.х і однаковою фокусною віддаллю мають різний діаметр передньої лінзи (не плутати з різьбою для фільтра): а хто сказав що у них справді однакова фокусна віддаль??? У них однакова "приведена" фокусна віддаль, читати інакше - різний діаметр круга покриття.
хай буде з вами світлосила

а фотографую ... антикваріатом усіляким http://exaktoman.blogspot.com/

Нестор

• Свій
    • Перегляд профілю
« Reply #3 : 05/11/2013, 23:21:57 »
В теорії світлосилу можна прорахувати через діафрагмове число, яке нічого спільного з діаметром передньої лінзи немає. Якщо брати під сумнів "рівності" фокусних відстань, тоді неможливо стверджувати що діаметр лінзи прямо залежний до світлосили. Але чорт з тою залежністю. Саша зараз нас забанить що розвели тут флуд, питання було ж про величину переходу на лінзах з різним діаметром передньої лінзи.

swansson

• Свій
  • фотоматрас
    • Перегляд профілю
« Reply #4 : 06/11/2013, 09:39:29 »
нічого не поняв, пішов встидатися.

Сашик

• Адміністратор
    • Перегляд профілю
« Reply #5 : 06/11/2013, 10:21:39 »
...тему відрізав від оригіналу, аби не плутатись.

Провокативне питання: а що з зум-об’єктивами, які мають постійну світлосилу?
Злапані моменти — мій блог.

ygalyk

• Свій
  • Рідкий птах, занесений в Червону Книгу форуму :)
    • Перегляд профілю
« Reply #6 : 07/11/2013, 10:07:41 »
) саме тому сам діаметр лінзи немає значення. має значення кіко працює тої лінзи в реалі в конкретному випадку. в зумах з постійною силою, думаю об"єктив на більшій фокусній мав би бути коротшим, а на коротшій фокусній навпаки витягуватись вперед.

Сашик

• Адміністратор
    • Перегляд профілю
« Reply #7 : 07/11/2013, 13:32:38 »
в зумах з постійною силою, думаю об"єктив на більшій фокусній мав би бути коротшим, а на коротшій фокусній навпаки витягуватись вперед.

Неправда, батьку.
Canon 24-70, Tokina 28-80, Nikkor 24-70 - у всіх спочатку лінза йде "назад", а потім "вперед". Найкоротшим він є десь в першій третині, але не спочатку.
Злапані моменти — мій блог.

ygalyk

• Свій
  • Рідкий птах, занесений в Червону Книгу форуму :)
    • Перегляд профілю
« Reply #8 : 07/11/2013, 13:38:46 »
і в Сігмі теж. але думаю скоріше тому, що лінзоблоки по черзі в рух приводяться.
але суть не в тому ж була )