Автор Тема: Плівка вмерла? зовсім ні...  (Прочитано 1697 раз)

Сашик

• Адміністратор
    • Перегляд профілю
Для тих, кому цікаво, пропоную почитати більш повну розповідь на Imaging Resource, втім... (далі вільний та адаптований переклад).

Компанія Ільфорд провела опитування серед сучасних користувачів плівки (за їх словами — тисяч осіб з понад 70 країн) та виявила приблизно наступне:
 - 98% знимкують на чорно-білу плівку
 - 31% знимкують лише на чорно-білу плівку — та лише 2% тільки на "колір"
 - 35% респондентів були молодші за 35 років і з них 60% знимкують на плівку менше 5 років
 - серед виробників апаратури домінують Canon, Nikon, Mamiya та Pentax; є частка хіпо- та ломо-камер
 - 84% респондентів в навчанні поводження з плівкою допомогли он-лайн ресурси
 - 49% проявляють самі та друкують фото в даркрумі

Прес-реліз Ільфорда — тут.

---

Мушу зізнатися, що вже замислювався про плівку. Переглядаючи те, що знимкував на ч-б, можу впевнено сказати, що жоден "плугін" не повторить комбінацію оптика+плівка+проявник. Просто тикати її на разі нікуди, а в совєцьку лєйку ільфорд якось не дуже при нинішних цінах...

Окрема думка прийшла в ході обробки складного кадру з Кьонігзее: ДД моєї камери дуже відрізняється від ДД плівки та специфічного проявника, тому контраст, знову ж таки, зовсім інакший і з естетичної точки зору - геть не на користь моєї камери.
Злапані моменти — мій блог.

Роман

• Свій
  • ЛОСЬ зі штативом
    • Перегляд профілю
Re: Плівка вмерла? зовсім ні...
« Reply #1 : 06/02/2015, 08:48:25 »
О плівковод дозріває!

Сашик

• Адміністратор
    • Перегляд профілю
« Reply #2 : 06/02/2015, 09:38:46 »
Ну, якщо називати неповністю відзнятий ролик ч-б "паузою", то в мене пауза в 3 роки на разі - чи 4, забув. :evil:
Злапані моменти — мій блог.

Савенко

• Адміністратор
  • як Пилип з конопель
    • Перегляд профілю
« Reply #3 : 06/02/2015, 10:35:21 »
Маючи певний досвід знимкування на чб, проявки, сканування і навіть оптичного друку, хочу зауважити що нема такого фантастичного розриву між переведнням в чб цифрового зображення і  сканованою плівкою. Це просто принципово інакший процес, і вибір цього процесу залежить від уподобань: штирить так або отак. Тепер регулярно пасусь на флікрі і не годен без читання описів фотографій відрізнити де чб цифрове де плівкове. Ну то такоє.

Як то: велкам, чим зможу. При першій же спробі знимкувати пейзажі на чб плівку прошу пам'ятати про фільтри - інакше приємне сіре небо без хмар буде забепечене.

P.S. я зараз присів на комбінацію Kodak Tri-X і Ilford Microphen. Це у мене майже універсльний рецепт.
хай буде з вами світлосила

а фотографую ... антикваріатом усіляким http://exaktoman.blogspot.com/