Автор Тема: Пара замальовок з Берна  (Прочитано 1449 раз)

Сашик

• Адміністратор
    • Перегляд профілю
Пара замальовок з Берна
« : 08/01/2018, 22:19:51 »
Вітання усім.

Хочу показати пару замальовок з Берна - доволі одноманітних, але погода не тішила та перед самим відвідуванням я обжерся фондю. Втім.
Є питання стосовно якості жпега: чомусь в мене на 4К моніторі мило милом. У вас як?

#1.

Далі буде.
Злапані моменти — мій блог.

Савенко

• Адміністратор
  • як Пилип з конопель
    • Перегляд профілю
Re: Пара замальовок з Берна
« Reply #1 : 09/01/2018, 08:13:46 »
На 4К гляну дома, а на FHD схоже на змаз. Трохи офтопу: на 4К багато чого буде виглядати мильнуватим. На FHD моніторах видно пікселі і вони надають зображенню фактури, а вона в свою чергу створює ілюзію деталізації. На 4К моніторах одразу вилізають усі замилення, змази і інші "бездетальні" ділянки зображення. А повертаючись до якості зображення то ХА повилізали: красіві фіолетові дроти.
хай буде з вами світлосила

а фотографую ... антикваріатом усіляким http://exaktoman.blogspot.com/

Савенко

• Адміністратор
  • як Пилип з конопель
    • Перегляд профілю
« Reply #2 : 09/01/2018, 08:14:16 »
Але Берн в будь-якому випадку покажи - воно ж цікаво.

Сашик

• Адміністратор
    • Перегляд профілю
« Reply #3 : 09/01/2018, 10:04:10 »
Та, щодо ХА я вже вчора помітив, коли залив... Налажав, не поправив. Виправлю ввечері.
В мене на FHD більш-менш, а для 4К я полюбому маю іншу версію (правда, Клюмба ще не вміє інтерпретувати їх правильно, в бложику автоматом підставляється кращий варіант для тих моніків, які можуть).

Покажу насправді ще кілька знимок, причому пару штук з мобіли, позаяк було хмарно і частину речей фотоапаратом я просто не знимкував.

#2. Інший погляд на вежу (мобілофото/Instagram). До речі, без хроматики :))) йаМобілко обрулило кітовий Ніккор...

На разі не годен щось текстове вродити, відтак далі буде пізніше.

Сашик

• Адміністратор
    • Перегляд профілю
« Reply #4 : 09/01/2018, 14:44:42 »
В Берні ми випадково здибали виставку скульптур, присвячених сенбернарам. Вона відбувалася з 1 липня до 30 вересня, відтак в серпні ми попали акурат на середину. Відверто кажучи, я геть не замислювався, що то - подія тимчасова, інакше познимкував би їх окремо, а так ми лише зробили пару фотографій - і ті "з собою".

Шкода, звісно, що не склалося подивитися їх більше. Навіть подумати не міг (а скульптур було близько ста). Навіть програма на телефон пропонувалася, яка показувала, де «сидять» песики. Звичайно, як годиться в таких випадках, вони були розмальовані рядом митців, деякі - гарніше, деякі - простіше, кожному своє.

#3.

Більше інформації - на офіційному сайті BernARTiner, інформацію про це знайдено в місцевій пресі (The Local).

Савенко

• Адміністратор
  • як Пилип з конопель
    • Перегляд профілю
« Reply #5 : 09/01/2018, 15:28:57 »
До речі, без хроматики :))) йаМобілко обрулило кітовий Ніккор...

Чого це раптом без ХА? А білі тоненькі смужки вздовж дротів на фоні неба? )))

Сашик

• Адміністратор
    • Перегляд профілю
« Reply #6 : 09/01/2018, 15:43:27 »
А то флікр перешарпив.

Савенко

• Адміністратор
  • як Пилип з конопель
    • Перегляд профілю
« Reply #7 : 09/01/2018, 16:05:33 »
Ясно. А загалом ширік фікс для мобілки зробити простіше ніж зум для більшішої матриці. То і не дивно...

Роман

• Свій
  • ЛОСЬ зі штативом
    • Перегляд профілю
« Reply #8 : 11/01/2018, 08:27:54 »
Перше таки чуток мильне, а мобілко-фото гуд )

Сашик

• Адміністратор
    • Перегляд профілю
« Reply #9 : 11/01/2018, 09:30:54 »
Добро, ввечері залию поправку :) та ще парочку додам.
Вчора обробляв «сусідні» знимки (наступну папочку) - про ці просто забув.

Сашик

• Адміністратор
    • Перегляд профілю
« Reply #10 : 13/01/2018, 17:40:16 »
Бернські трамваї нікого не полишають байдужими. Скільки бачив людей - всі фотографували :)))

#4.

А ще їм характерні різноманітні скульптури на колонах, що являють собою невеличкі фонтани. Процитую пост з бложику.

Перші фонтани (чи краще сказати колодязі?) існували в Берні ще в ХІІІ ст., причому відомі були як природні джерела, так і приватні цистерни, а також колодязі, які вимагали додаткових зусиль для підняття води на поверхню. Природніх джерел, які «постачали» воду постійно, станом на кінець XIV ст. було відомо п’ять; одне з них збереглося й досі, на Brunngasse.

Аж до XVI ст. ці фонтани-джерела були виключно дерев’яними. Перший кам’яний фонтан з’явився в 1520 році; пізніше, в 1542-1546 рр. наявні дерев’яні фонтани були перебудовані в кам’яні, декоровані здебільшого фігурами майстра з Фрайбурга на ім’я Ганс Ґінг (Hans Gieng). Тоді ж з’вилася посада «майстра фонтанів» (Brunnenmeister).

В ХІХ ст. фонтани розглядалися, як перешкода руху транспорту, що призвело до часткового їх (фонтанів) переміщення. Тоді ж їх утриманню приділялося мало компетентної уваги, що призвело до ремонтів з використанням малопридатних матеріалів, як-то свинцю та цементу.

В 1896 р. майстер-чоботяр (Schuhmachermeister) Гайнріх Філіпп Льош (Heinrich Philipp Lösch) віддав свій статок на утримання Бернських фонтанів, що уможливило їх реставрацію в 1925 р.

#5.

Фонтан Захисника походить з «першого покоління» кам’яних фонтанів, тих, що з’явилися в 1542-1546 рр. Зображена фігура є прапороносцем, який тримає в правій руці прапор товариства Мушкетерів-захисників (що припинило своє існування в 1799), а в лівій — меч. З-поміж його ніг визирає ведмеженя, що тримає в лапах мисливську рушницю. Фонтан переносили кілька разів; в 1890, потім в 1939 (ще й розвернули на 180°). Востаннє фонтан «посували» в 2013, сильно пошкодивши фігуру. Втім, після реставрації, в 2014 р. 471-річна фігура повернулася на своє місце.

Мушу зазначити, що я глибоко вражений: був впевнений, що на разі на вулицях знаходяться копії.

#6.

Далі ще (трошечки) буде.

Сашик

• Адміністратор
    • Перегляд профілю
« Reply #11 : 18/01/2018, 22:18:40 »
#7. Бернська годинникова вежа - з різних боків має різні годинники, в т.ч. "астрономічний", подібний до Празького. Правда, з меншою кількістю москалів та китайців навколо.

Далі ще буквально пару штук, але не пообрізувані для веба.

Савенко

• Адміністратор
  • як Пилип з конопель
    • Перегляд профілю
« Reply #12 : 19/01/2018, 15:09:45 »
Шкода, що мало.

Сашик

• Адміністратор
    • Перегляд профілю
« Reply #13 : 19/01/2018, 16:21:19 »
Мушу зізнатися, що я Берн з першого разу не зрозумів. Тому поїду ще, тому й мало.

Сашик

• Адміністратор
    • Перегляд профілю
« Reply #14 : 23/01/2018, 22:47:20 »
Мабуть, закінчу, аби не відкладати в довгий ящик.

#8. В Берні купа магазинчиків та перукарень сховані в підвали. Чому - не досліджував, але, мабуть, ціна нерухомості...

#9. Будівля суду - єдине місце, де нас потішило сонечко.

Отаке. Обов'язково поїду знову. Бо як з Зальцбургом - з першого разу не зайшло зовсім, але чую, що зайде.