Автор Тема: Видошукач та екран  (Прочитано 181 раз)

Сашик

 • Адміністратор
 • *****
 • Повідомлень: 5 960
  • Перегляд профілю
Видошукач та екран
« : 28/10/2018, 12:39:01 »
Що мені цікавого вчора подумалося, дядьки.

От приміром дістаю я з кишені тіліпон. Екран величезний, як зараз модно казати - "безрамочний". Тобто насправді, компонуючи кадр і використовуючи так званий "повноекранний" режим (доречний для деяких пейзажів, хоча й видає оті "широкомоніторні" пропорції), я бачу картинку з дуже тонкою рамкою. І візуально вона "продовжується" назовні за цю рамку.

В той же час. Дістаю фотоапарат з рюкзака. Дивлюся у видошукач. Нехай навіть мій цифровий Нікон (плівковий - окрема тема, оте світло в кінці тунелю, з якого Савенко так любить поприколюватися). Але. Навколо картинки, по суті, "темнота". І - Юля свідок - часто те, що здавалося цікавим кадром, поки дивився "очима" (і, відтак, картинка була "безмежною") стає абсолютно посереднім, будучи "скадрованим" у видошукачі. Бо "продовження" картинки нема, воно відтято. І фотоапарат без натискування на спуск кладеться знову в рюкзак.

Ось такі думки. А ви що думаєте з того приводу?
Злапані моменти — мій блог.

Савенко

 • Адміністратор
 • *****
 • Повідомлень: 2 079
 • як Пилип з конопель
  • Перегляд профілю
Re: Видошукач та екран
« Reply #1 : 29/10/2018, 08:47:37 »
Спробую звернути увагу на кілька моментів:
1. Величезний екран телефона. Ну це дуже відносне поняття, а точніше потрібно оцінити яку саме частку площі зображення, яку бачить око на момент кадрування, він займає. Якщо добре подумати то невеличку. Тобто відносне збільшення буде просто мізерним. Саме тому портретна зйомка по екранчику будь чого є вельми рахітним дійством. Просто не видно закрила очі модель, позіхає, куди лягли тіні тощо. У "нормальному" видошукачі (не обов'язково з моєї точки зору) відносне збільшення суттєво вище. Це часто допомагає не робити безтолкового кадру, з певними огріхами. З другого боку екран дозволяє одразу оцінити композицію: не потрібно переводити погляд з одного краю зображення на другий, гублячи при тому відчуття композиції.
2. Проблема різниці між тим що бачить людина очима і через видошукач фотоапарата оспівана фотозадротами ще задовго до нашого народження. З їх точки зору суть потиння полягає в бінокулярності людського зору. Тобто картинка, яку бачить людина двома очами, більш об'ємна і цікава ніж картинка у видошукачі. Тому існує рекомендація, оцінюючи потенційний кадр, закривати так зване "ведене" око і дивитись лише "ведучим".

P.S. Стосовно темноти навколо зображення у видошукачі. Я особисто не годен побачити темний край на повнокадрових фотоапаратах з відностним збільшенням від 0,85. При 0,8 і менше я бачу. Щоб простіше уявити причини розмісти прямокутник відповідний кропу, звісно враховуючи відповідне відносне збільшення,  в центрі прямокутника відповідного повному кадру. Заціни яка утвориться рамка.
хай буде з вами світлосила

а фотографую ... антикваріатом усіляким http://exaktoman.blogspot.com/

Савенко

 • Адміністратор
 • *****
 • Повідомлень: 2 079
 • як Пилип з конопель
  • Перегляд профілю
Re: Видошукач та екран
« Reply #2 : 29/10/2018, 09:03:46 »
Малювати полінувався а рахувати ні:
"Кінцеве" зображення, яке показує оку фотоапарат згідно даних з сайту nikon.ua для кропнутої моделі D7200: 14,59 на 21,88 площа 319,25 мм квадратних, для Contax 137MD 19,38 на 29,07, площа 563,37 мм квадратних. Тобто площа реального зображення різниться в 1,76 раза.

Для автофокусних повнокадрів з збільшенням видошукача 0,72 різниці з хорошим кропом я особливої не бачу, за що і не люблю їх.

У моєї соньки видошукач паскудний (малий), але сильно рятує режим лінзи, особливо при фокусуванні.

Самий великий видошукач у екзакти (повні 100% всього чого тільки можна), але він настільки паскудний з точки зору світлості і чіткості зображення, що розмір йому уже нічим не допомагає.

Тобто щастя нема і нічого морочитись )))
хай буде з вами світлосила

а фотографую ... антикваріатом усіляким http://exaktoman.blogspot.com/