Автор Тема: "фотоштамп" vs практика  (Прочитано 10257 раз)

Сашик

• Адміністратор
    • Перегляд профілю
"фотоштамп" vs практика
« : 21/04/2008, 15:44:47 »
Я оце замислився над питанням "фотоштампів", з яких багато хто любить поглузувати, і практики фотографії. Якщо сказати інакше, перше притаманне фотографам "плівочникам", а друге - "цифрографам" (перші знімають мало і пруться від того, як це круто, а другі практикують і, навіть за відсутності таланту, подекуди, досягають не гірших, а то й кращих результатів).

Оце дивлюсь - з адептів плівкового фото хоча би якісь світлини викладає на Клюмбі хіба що Саша. Нестор тільки обіцяє. Щоправда, успішно щось викладає в інакших місцях. Мені не шкода - ані трішечки. А "За державу обидно"... Ну, за ресурс. Та й по всьому.

А серед прихильників плівки - Андрієві чи то нема "свіжака", чи то набридло, бо Галерею успішно ігнорують. У Олексія нових робіт останнім часом я не бачив (знаю, де дивитись; може не всюди, але знаю).

На дідька лисого такий ресурс? Може, закриємо питання - блоґ я можу підтримувати і заради свого власного задоволення, а все решта? Форум мені на йух не треба, разом з Галереєю і чужими світлинами. Та й ніхто не здогадався написати сторінку "Про нас". У нас є гості - повірте мені, я щодня вивчаю статистику. Тільки вони мовчать! Або бояться реєструватись, ябо їх до того не заохочує нічого. Звідки ж їм про нас знати, якщо є лише "Статут" і "Правила форуму"?

Отже, думайте. А я піду покурю і підготую ще надцять фото до друку. І зніму чергове фото з серії практики, частина яких буде "фотоштампом", нехай...
Злапані моменти — мій блог.

Савенко

• Адміністратор
  • як Пилип з конопель
    • Перегляд профілю
Re: "фотоштамп" vs практика
« Reply #1 : 21/04/2008, 16:34:01 »
Ти це... тої трави більше не кури, бо до добра не доведе вона. Я цілу зиму нічо не знімав, а ось за свята планую відірватись, тоді щось і виставлю.
хай буде з вами світлосила

а фотографую ... антикваріатом усіляким http://exaktoman.blogspot.com/

JumpingRat

• Свій
    • Перегляд профілю
« Reply #2 : 21/04/2008, 16:39:16 »
За себе можу пояснити тільке два моменти: перший, погода не сприяє зовнішній активності і брак часу; другий і головний - поринув у вивчення теоретичного матеріалу, якого накопичилося досить багато - а колись воно треба і теорію підтягнути.

Савенко

• Адміністратор
  • як Пилип з конопель
    • Перегляд профілю
« Reply #3 : 21/04/2008, 17:17:45 »
Так шо будем жити. А то шо Саша мотивує усіх до діяльності - це правильно.

Нестор

• Свій
    • Перегляд профілю
« Reply #4 : 21/04/2008, 17:24:32 »
Саша, всі ми люди які крім основної роботи мають ще купу потрібних і не дуже справ.
За зиму дійсно нічого не знімав тому й  не викладав. Зараз потроху справа почалась рухатися. Робити з фотоклюмби черговий фотографік не збираюсь, по-перше - ресурс, друге - а чим ми будемо відрізнятися від інших, тому більш зважено підходимо до справи.

JumpingRat

• Свій
    • Перегляд профілю
« Reply #5 : 21/04/2008, 21:35:54 »
Я в цілому згоден із Сашком: поза все, фотографія потребує постійної практики. Хоча б і dry-fire вдома.

Сашик

• Адміністратор
    • Перегляд профілю
« Reply #6 : 22/04/2008, 08:50:07 »
Саша, всі ми люди які крім основної роботи мають ще купу потрібних і не дуже справ.

Уявляєш, у мене теж є робота! Навіть дві.. і за "основною" я на місяць маю 250 робочих годин, а другорядна - як повезе..

Я ж не кажу, що всі "в чистом поле х..м машем, разгоняем облака".. Але я оце щойно зайшов в Галерею. В "Альбоми користувачів". Максимум 2 голоси на одне фото. Я голосував по всіх роботах, як у нас і записано в Правилах. Хоча активна частина форуму мала б дати щонайменше 4 голоси (сам за себе голосувати не будеш, звичайно). І що? В Альбомі Олексія взагалі по одному голосу - моєму, коли я ті фотографії туди переніс і за пару днів проставив оцінки.

Шкода навіть говорити...

JumpingRat

• Свій
    • Перегляд профілю
« Reply #7 : 22/04/2008, 09:01:31 »
Саш, я гадаю. то проблема переносу - всім ліниво по другому колу оцінювати те саме, а нового ще недостатньо.

Савенко

• Адміністратор
  • як Пилип з конопель
    • Перегляд профілю
« Reply #8 : 22/04/2008, 09:18:22 »
Стосовно переносів згоден, я не виставляв по новому купу світлин - бо то лажа постійно їх сканити і обробляти. Настрою тримати всякі вебваріанти світлин я не маю, для того у мене папір. Хоча надалі повикидаю їх на іміджшек - перестрахуюсь таким чином.

Савенко

• Адміністратор
  • як Пилип з конопель
    • Перегляд профілю
« Reply #9 : 22/04/2008, 09:22:52 »
А якщо чесно, то вже так руки чешуться за фотоапарат взятись... Я іноді вечорами дістаю із кофра і тренуюсь в наводці чи компоновці кадру.

Сашик

• Адміністратор
    • Перегляд профілю
« Reply #10 : 22/04/2008, 09:45:44 »
Саш, я гадаю. то проблема переносу - всім ліниво по другому колу оцінювати те саме, а нового ще недостатньо.

Згоден, я протупив з попереднім хостером. Та й підриватись треба було до того, як все впало - певні ознаки існували. Посипаю голову попелом, винуватий. Але переніс по-максимуму, все, що зміг.

Потрошку наповнимо. Я зараз занурився трошки в програмінг, напевно, спроможусь написати власну шкурку - як до форуму, так і галереї. Хочу, аби було в одному стилі.

А якщо чесно, то вже так руки чешуться за фотоапарат взятись... Я іноді вечорами дістаю із кофра і тренуюсь в наводці чи компоновці кадру.

Нагадує ковбоя з Дикого заходу, який тримає руку біля кобури револьверу. Вдалих пострілів!
 ;D

Хлопці, не ображайтесь, що я трохи грубо. Просто наболіло. Справді хочу зробити кращий україномовний фото-ресурс - блоґ, форум! І справді хотів би бачити активніше коментування постів на головній і активніший форум. Ось і вирішив трошки "шейканути" спільноту..
 ::)

Сашик

• Адміністратор
    • Перегляд профілю
« Reply #11 : 22/04/2008, 09:46:53 »
Оце додаю: за показами статистики, нашу сторінку дедалі більше відвідують гості. Ресурс легше знаходиться пошуковиками. Щиро сподіваюсь на збільшення коммюніті - але тут вже як повезе. Або як спрацюємо...

Нестор

• Свій
    • Перегляд профілю
« Reply #12 : 22/04/2008, 10:06:14 »
Уявляєш, у мене теж є робота! Навіть дві.. і за "основною" я на місяць маю 250 робочих годин, а другорядна - як повезе..

Я ж не кажу, що всі "в чистом поле х..м машем, разгоняем облака".. Але я оце щойно зайшов в Галерею. В "Альбоми користувачів". Максимум 2 голоси на одне фото. Я голосував по всіх роботах, як у нас і записано в Правилах. Хоча активна частина форуму мала б дати щонайменше 4 голоси (сам за себе голосувати не будеш, звичайно). І що? В Альбомі Олексія взагалі по одному голосу - моєму, коли я ті фотографії туди переніс і за пару днів проставив оцінки.

Шкода навіть говорити...

Саша якщо звернув увагу у мене також по одному голосі. Ну значить не варта фотографія уваги та й все.

Сашик

• Адміністратор
    • Перегляд профілю
« Reply #13 : 22/04/2008, 14:05:59 »
Саша якщо звернув увагу у мене також по одному голосі.

Ти далі мене не розумієш.

Ми самі обговорювали - можу дати посилання на пости - що оцінювання обов'язкове. Не подобається - став двійку, одиницю, але оцінюй. Ті "один голос" на Твоїх фітках - мої оцінки. Я кажу, що решта не оцінене. Ті, які є вдалі.

На прикладах. Згідно з тим, що Ти кажеш:

Ну значить не варта фотографія уваги та й все.

слід вважати не вартими наступні фото: раз, два, три. Але я категорично не згоден з тим, що ці фото не варті! А чому? Бо лише я їх оцінив.

З іншого боку деякі світлини отримали необхідну кількість голосів і що - хтось з адміністраторів переніс їх в належне місце? Ні..

Я зараз їх перенесу, не питання. Питання - що мене досі не розуміють до кінця. Це зле.

Нестор

• Свій
    • Перегляд профілю
« Reply #14 : 22/04/2008, 14:23:17 »
Саша підніми ці обговорення, і згадай що я тобі говорив про оцінювання, що "0" може бути також голосом, ти вперто настоював на іншому. Ну от і маємо.

Нестор

• Свій
    • Перегляд профілю
« Reply #15 : 22/04/2008, 15:11:39 »
З іншого боку деякі світлини отримали необхідну кількість голосів і що - хтось з адміністраторів переніс їх в належне місце? Ні..

Я зараз їх перенесу, не питання. Питання - що мене досі не розуміють до кінця. Це зле.

Саша, до недавного часу не було папки "тимчасової" поки її не створив, так про шо ти говориш.

Може досить вже сперечатися хто шо зробив.  >:(

Нестор

• Свій
    • Перегляд профілю
« Reply #16 : 22/04/2008, 15:18:38 »
Саша, тобі нагадую про оцінювання, вирішили ж(скільки можна терти одне й те саме) перетягуємо в постійну всі фото які мають оцінку не менше "4" не залежно від к-ті голосів.

Зараз в тимчасовій знаходяться 2 світлини які можна перенести у постійно діючу галерею, решта чекають 2 тижневого "карантина". За 2-3 дні можна і їх посортувати.

Сашик

• Адміністратор
    • Перегляд профілю
« Reply #17 : 22/04/2008, 16:56:30 »
Цитую свій же пост, з яким погодились:
Цитувати
# 0 - г...о рідкісне, неадекватне, забери негайно!
І буквально через один пост Ти ж пишеш:
Цитувати
Таблиця оцінок нормально виглядає.
Так про який *цензура* нуль йде мова?

І накуя було робити "тимчасовий" альбом, якщо у кожного є свій?

Твоя позиція, Несторе, суперечить пп. 3.5 та 3.8 діючих Правил, які (до речі!) досі не були змінені, що би Ти не казав.

І не варто робити флуд. Маєш, що дописати - пиши в попередньому повідомленні через "редагування".

Нестор

• Свій
    • Перегляд профілю
« Reply #18 : 22/04/2008, 17:30:45 »
Саша, обговорення створюються для того щоб обговорити, а флуд тут нідочого.

Глянь в пункт 3.5 - половина активних учасників + 1 голос. Порахуй: нас 6/2+1=4 голоси.

Ти багато найшов таких робіт? Ми ж вже на поступки пішли.

Так може наново розгянути оцінювання світлин?

Сашик

• Адміністратор
    • Перегляд профілю
« Reply #19 : 22/04/2008, 18:10:22 »
Флуд - це декілька повідомлень підряд. Існує опція редагування, яка дозволяє менше засмічувати базу даних. Це про флуд.

Там, де я казав про п. 3.5 діючих Правил, я мав на увазі відповідність оцінок вербально-змістовій характеристиці. А там написано, що нуль - це дуже-дуже погано. Надзвичайно погано.

Ти сам вдало підмітив, що у нас нема світлин з рейтингом більше 4х оцінок. Це правда. Але були. До того ж я переносив вже ті світлини, які мають по 3 голоси. Бо активних учасників не зовсім 6...

Розглядати оцінювання фото можна без кінця. Але я лишаюсь на думці: я оцінюю абсолютно всі виставлені роботи. У нас немає шкали "Суб'єктивна приємність", наші оцінки мають відображати баланс техніки і змісту. А це об'єктивність. Бачиш різницю? Я можу не тащитись від, скажімо, Твого фото про Свято кави, але ставлю 5, бо фото жанрово дуже добре, передає настрій і технічно гарно виконане. З іншого боку, мені дуже подобається портрет, один з тих, що Андрій виставляв, але там не вистачає ЗП і різкості - оцінка 3. Тепер ясно?