Автор Тема: Сканування плівки  (Прочитано 4365 раз)

Сашик

• Адміністратор
    • Перегляд профілю
Сканування плівки
« : 04/05/2008, 10:29:37 »
Досить цікава стаття з "Блогу Великого 40 Вт Світляка": http://svetlyak.ru/blog/film-processing-aternatives/. Основна цікавість - автор дає посилання на декілька інших статей, а саме:
 - Про ДД плівочних сканерів
 - Nikon Coolscan IV ED vs 8000 ED (тест)
 - Nikon Coolscan 8000 ED vs Imacon Flextight 646 (тест)
Почитайте - цікаво..
Злапані моменти — мій блог.

Lubko

• Ентузіаст
  • **
    • Перегляд профілю
Сканування плівки
« Reply #1 : 20/06/2011, 13:08:06 »
скан за 1 кадр 2500 пікселів 11грн  з копійками
О жах, як добре мати сканер..
З СФ при 3200dpi (це коли грубо кажучи піскель менший від зерна - для мене, сліпака і початківця у цій справі, прийнятна цифра) виходить ~48 Мп.
Слайд є сенс сканувати з роздільністю 4800dpi і вище, а то вже є практично сотка мегапукселів! То з кадру 56х56мм, бо є ще таке як "москва-3" і їй подібні з форматом 6х9 - оце взагалі бомба (правда з оптикою значно сутужніше).

Сканер, між іншим, вміє до 12800dpi, але то вже здається всякі там інтерполяції і тп технології, гадаю 6400...9600 більш "чесні" цифри.

пес. Це все має зміст якщо друкувати "біґморди" метр-на-метр і більше.
ппес. А слайд сф (особливо 6х9) є надзвичайно приємний сам по собі, без жодних сканів/друків етц. Просто на матове шкло підсвічене )

Сорі за оффтоп. Можливо є більш підходяща тема? А може баян? Не орієнтуюсь покищо у фотоклюмбі, маладой ісчо ) - то перекиньте плз.
Gott mit uns..

Сашик

• Адміністратор
    • Перегляд профілю
Re: Сканування плівки
« Reply #2 : 20/06/2011, 14:40:50 »
Якщо продовжити оффтопити, то, як показує практика, планшетник
а) більше 2400 dpi "трушних" не видає і для того теж потрібні доробки,
б) підсвітка залишає бути набагато кращою
в) є питання розпрямлення оригіналу

Що, зрештою, зводить нанівець всі цифри.
Звичайно, пластичність тональних переходів за рахунок більшої площі залишається - тут питань нема - але все решта...

Сашик

• Адміністратор
    • Перегляд профілю
« Reply #3 : 20/06/2011, 14:46:39 »
Ото приклеїв до найадекватнішої за змістом теми.

Lubko

• Ентузіаст
  • **
    • Перегляд профілю
« Reply #4 : 20/06/2011, 16:06:25 »
Дякую.
І відразу питання:
a) Як оцінюється "трушність"?
б) Те саме про підсвітку?

в) Погоджуюсь.
Цікаво як це вирішується (і чи вирішується?) в інших видах _побутових_ сканерів (типу Minolta Dimage)?
Про барабанні мовчу в силу їхньої вартості. Там я так підозрюю плівка лежить на циліндричній поверхні і про власну деформацію не може бути й мови..
Gott mit uns..

Сашик

• Адміністратор
    • Перегляд профілю
« Reply #5 : 20/06/2011, 16:42:58 »
Наприклад, можна спробувати відсканувати звичайну міру. Або не звичайну, а добру - з тих, що застосовуються для тестів оптики. Проблема криється в т.ч. дзеркал, які проектують скановане на сенсор сканера. Зрештою, можна порівняти відповідні розподільчі перепрошую, результати з відповідних сканів на відповідних розподільчих з фільм-сканера та планшетника - різниця стане очевидною...

Щодо ламп підсвітки, зізнаюсь, що не пригадую. Давно вже то читав.

Слайд-сканери відповідно мають трошки менше до тих проблем - бодай завдяки відсутності дзеркал та присутності оптики.

---

Поправте мене, якщо я брешу, бо питанням цікавився дуже давно. Зараз вже й не пригадаю всіх деталей.
« Останнє редагування: 20/06/2011, 16:48:00 від Сашик »

JumpingRat

• Свій
    • Перегляд профілю
« Reply #6 : 20/06/2011, 16:45:00 »
а) - кількістю комірок скануючої лінійки

На барабанному сканері плівка не просто лежить, її монтують за допомогою спеціального монтажного гелю, щоб уникнути артефактів у вигляді кілець Ньютона в місцях нерівномірного притискання до поверхні барабану )

Lubko

• Ентузіаст
  • **
    • Перегляд профілю
« Reply #7 : 21/06/2011, 19:50:58 »
Зрозумів, дякую.

Коли перед нами з колегою стояло питання вибору сканера, між мінольтівським типу Dimage з ібею чи новим планшетним, я ще сф не страждав, проте передчував це - отже наполіг на планшетнику (Epson V 700), оскільки доступні мінольтівські екземпляри були тільки під 35мм заточені (сумніваюся чи взагалі хоч якісь сканери такого типу вміють 120 плівки сканувати, але я глибоко в це питання не вникав).

Можливо є десь статті-огляди різних типів/можливостей? (вищезгадані статті перечитав раніше - в них згадані сканери також тільки під 35мм)
Gott mit uns..

Сашик

• Адміністратор
    • Перегляд профілю
« Reply #8 : 22/06/2011, 09:25:44 »
Ну, той же нікон 8000й (та 9000й) може сканувати аж до 6х9, якщо я добре пам’ятаю.
У мінольти була модель "мульті про" і ще якась. Другу забув.

Звичайно можуть сканувати СФ і не тільки :) згадані Імакони, але при ціні, як у непоганої машини, навряд чи то варіант...

bramms

• Свій
  • Не фотограф
    • Перегляд профілю
« Reply #9 : 10/08/2011, 23:02:14 »
Зараз придбали Plustek 7600i.
Результати будуть в вересні як повернусь з Криму (слайдова і інша плівка)  :grin: