Автор Тема: VCD-алгоритм  (Прочитано 17131 раз)

anderver

• Гість
Re: VCD-алгоритм
« Reply #20 : 28/12/2008, 15:29:02 »
Давайте ідеально експонований і чіткій RAW - перевіримо.

куда скидувати ?

JumpingRat

• Свій
    • Перегляд профілю
« Reply #21 : 28/12/2008, 17:04:02 »
[logged]jumpingrat.lj@gmail.com, наприклад[/logged]

Сашик

• Адміністратор
    • Перегляд профілю
« Reply #22 : 28/12/2008, 21:19:20 »
Ще один приклад, корекції фактично нульові в обох випадках: http://farm4.static.flickr.com/3122/3142709555_6411e36c8e_b.jpg

Різниця "на писок" ;) різкість ACR єта... рулить. Коли треба різкість.
Злапані моменти — мій блог.

JumpingRat

• Свій
    • Перегляд профілю
« Reply #23 : 28/12/2008, 21:31:12 »
ти уважно читав з якого боку ACR?

anderver

• Гість
« Reply #24 : 29/12/2008, 02:04:07 »
Ось два знімка , конвертованих з RAW  Олексієм . Один з них в RPP інший в  LightRoom 2.2 (ACR 5.2) 

У кого є бажання - може переглянути tiff файли

з якого боку який ?

і кропи натуральної величини :

Canon EOS 40D . Nikor 50/1.4
« Останнє редагування: 29/12/2008, 02:27:51 від anderver »

Сашик

• Адміністратор
    • Перегляд профілю
« Reply #25 : 29/12/2008, 09:01:48 »
Різниця "на писок" ;) різкість ACR єта... рулить. Коли треба різкість.

Тьху, я єта, VCD мав на увазі... стомлений вже був, коли писав...
 ::)

Ось два знімка , конвертованих з RAW  Олексієм . Один з них в RPP інший в  LightRoom 2.2 (ACR 5.2) 

з якого боку який ?

...

і кропи натуральної величини :

У мене є підозра, що ACR внизу. Ось цей.
« Останнє редагування: 29/12/2008, 09:03:20 від Сашик »

JumpingRat

• Свій
    • Перегляд профілю
« Reply #26 : 29/12/2008, 13:51:43 »
Якби всі маніпуляції із кольором були виконані вірно, результат мав виглядати так:

Звичайно, колір і експозицію я крутив в обох конверторах всліпу, бо як виглядав оригінал кадру мені невідомо. Усунення шумів і підвищення чіткості в конверторах не застосовувалось.

anderver

• Гість
« Reply #27 : 29/12/2008, 18:50:33 »
Андрію, немає чого ображатись, але викладаючи фото в веб дійсно вартує перейнятись питаням відтворення кольору. Так саме, опрацьовувати кольорові зображення не маючи уяви про колірні простори, як на мене - доволі складно.
По суті питання: існує багато спосбів довідатись про кольоровий простір в якому збережена інформація, коли відповідний профіль вказаний в метаданних файлу при збереженні. Найбільш очевидний - налаштувати фотошоп в такий спосіб, аби при невідповідності (або відсутності) прікріпленого профіля зображення робочому простору при його відкритті шоп питався, що з ним робити.

якщо чесно , то постійно питається , але я використовую той що є по замовчуванню в камері , а він у мене sRGB ( не міняю , бо в оригіналі і на моніторі у мене так більш подібні кольори )
. Я ж не знав , що ти змінював .

« Останнє редагування: 29/12/2008, 19:02:29 від anderver »

JumpingRat

• Свій
    • Перегляд профілю
« Reply #28 : 29/12/2008, 19:13:34 »
Якщо питає, то при цьому і каже, який профіль є підшитий, чого тут попереджати. Профото - робочий кольоровий простір лайтрум, я його спеціально не чипляв.
Пропоную повернутись до топіка.
Мої висновки: VCD - значно краще пропрацьовує деталі, але разом з ними може підіймати і шум, якщо він наявний в фото. З кольором працює цілком задовільно. Втім, при зменьшуванні під веб і наступній компенсації втрати різкості - переваги деталізації стають не надто помітними у порівнянні з ACR. Усунення шумів - імовірно також знівелює різницю.
Отже, його потенційне застосування - підготовка точно експонованих фото для друку.

anderver

• Гість
« Reply #29 : 29/12/2008, 19:59:18 »
Якщо питає, то при цьому і каже, який профіль є підшитий, чого тут попереджати. Профото - робочий кольоровий простір лайтрум, я його спеціально не чипляв.

В даному випадку з IMG 2201-1  не питав .
З деталізацією  і шумами погоджуюсь , але це і без зміни профілю видно добре . Можна було і не шуміти так . Тому пропоную деякі пости звідси витерти (свої вже витер).
« Останнє редагування: 29/12/2008, 20:26:57 від anderver »

JumpingRat

• Свій
    • Перегляд профілю
« Reply #30 : 29/12/2008, 20:36:09 »
2201-1 - є в апаратно -незалежному форматі Lab, тому й не питався. Те, що RPP вміє його писати - йому в великий плюс, як на мене.
Я і не шумів, просто зауважив момент неточності в обробці. Те, що без перетворення профілів видно чіткість - то давай я наступним разом тобі скину ч/б з кольорового, а ти здогадуйся на що здатний конвертор в обробці кольору телепатично.

Сашик

• Адміністратор
    • Перегляд профілю
« Reply #31 : 29/12/2008, 20:39:09 »
Тому пропоную деякі пости звідси витерти (свої вже витер).

Зле зробив і надалі так робити не треба.
Бо людина, яка не читала того спочатку, не зрозуміє суті.

anderver

• Гість
« Reply #32 : 29/12/2008, 21:09:56 »
2201-1 - є в апаратно -незалежному форматі Lab, тому й не питався. Те, що RPP вміє його писати - йому в великий плюс, як на мене.
Я і не шумів, просто зауважив момент неточності в обробці. Те, що без перетворення профілів видно чіткість - то давай я наступним разом тобі скину ч/б з кольорового, а ти здогадуйся на що здатний конвертор в обробці кольору телепатично.

Ти ж  всерівно зробив не так як було насправді . Це чітко зрозуміло з фрази "колір і експозицію я крутив в обох конверторах всліпу, бо як виглядав оригінал кадру мені невідомо."

У мене був момент неточності в обробці . У тебе щось інше . В результаті кольори вийшли не такі як треба .

Про кольори доречі було сказано вище : "Колір можна прикрутити шопом чи в тому ж ЛР" (с) Сашик.
« Останнє редагування: 29/12/2008, 21:40:56 від anderver »

JumpingRat

• Свій
    • Перегляд профілю
« Reply #33 : 29/12/2008, 21:49:51 »
Не так як ти побачив ("насправді" взагалом абстракція), але приблизно однаково в межах того,  що можно досягнути на коліні. Це дає змогу порівняти з прийнятною похибкою роботу конверторів, що ми власне тут і обговорюємо, а не "як треба". Якщо знехтувати кольорами одного із варіантов - може виникнути ілюзія невірної роботи одного із "конкурсантів", як це й трапилось з тобою ж на початку топіку.

anderver

• Гість
« Reply #34 : 29/12/2008, 22:07:30 »
Я от подумав : якщо VCD-алгоритм дає кращу деталізацію порівняно з ACR при однакових налаштуваннях різкості , то чи не спробувати в ACR трошки підвищити різкість ?

JumpingRat

• Свій
    • Перегляд профілю
« Reply #35 : 29/12/2008, 22:22:15 »
Якийсь механізм підняття різкості є і в RPP. Є також більш потужні засоби підняття різкості за допомогою фотошопа. Але слід усвідомлювати, що будь яке підняття чіткості після демозаїкі здатне тільки створювати ілюзію більш чіткого зображення, але ніколи не додасть деталей, що їх не вдалося розрізнити із сирих даних матриці.

P.S. Налаштування sharpening були не просто однакові, а нульові - бо мені невідомо які саме алгоритми кожен з них застосовує і як масштабує слайдери керування.
« Останнє редагування: 29/12/2008, 22:28:32 від JumpingRat »

anderver

• Гість
« Reply #36 : 29/12/2008, 22:32:04 »

P.S. Налаштування sharpening були не просто однакові, а нульові - бо мені невідомо які саме алгоритми кожен з них застосовує і як масштабує слайдери керування.

То спробуй різні значення для кожного методу . Цікаво чи можна якось тоді урівняти результати .

JumpingRat

• Свій
    • Перегляд профілю
« Reply #37 : 29/12/2008, 22:54:35 »
То спробуй різні значення для кожного методу . Цікаво чи можна якось тоді урівняти результати .

Андрію, мені більше подобаються інші засоби візального підсилення чіткості, від конвертора мені потрібно щоб він витягнув максимум деталей з сировини. Якщо тебе цікавлять алгоритми нерізкого маскування, що зашиті в конвертори - то можеш з ними експериментувати до отримання потрібного тобі результату. Але то вже буде інакша тема.

anderver

• Гість
« Reply #38 : 29/12/2008, 23:06:27 »
а ти не пробував для порівняння рідний конвертер Кенона   Digital Photo Professional   ?

JumpingRat

• Свій
    • Перегляд профілю
« Reply #39 : 29/12/2008, 23:20:01 »
Не пробував, немає під рукою. Але сумніваюсь, що в питаннях деталізації він чимось кращий за ACR.

Update: Спільними зусиллями знайшовся і ДПП. Сумніви підтвердились.
« Останнє редагування: 30/12/2008, 00:34:39 від JumpingRat »