Автор Тема: Сканування плівки  (Прочитано 3572 раз)

anderver

• Гість
Сканування плівки
« : 27/02/2009, 00:03:35 »
Думка, що знято було в різний час та різні дні не виникала?

І що ? То з тої купи кадрів один з нормальними кольорами . Чому кольори мають відрізнятись на одній плівці ? Вона що - в різні дні відтворює різні спектри , чи як ? Виходить фотографуючи на якусь плівку - результат не буде відомий наперед .  Без цифрової обробки таки ніяк тоді ?

Нестор

• Свій
    • Перегляд профілю
Сканування плівки
« Reply #1 : 27/02/2009, 01:08:23 »
Позитивний результат залежить сильно від проявки та сканування( людський фактор ще ніхто не відміняв)
Для стабільного результата важлива правильна проявка(щоб хімія була свіжа і руки оператора не криві) та сканування на одному сканері з одинаковим профілем.

anderver

• Гість
Сканування плівки
« Reply #2 : 27/02/2009, 02:04:32 »
Позитивний результат залежить сильно від проявки та сканування( людський фактор ще ніхто не відміняв)
Для стабільного результата важлива правильна проявка(щоб хімія була свіжа і руки оператора не криві) та сканування на одному сканері з одинаковим профілем.

дуже багато умов , дотриматись яких треба везіння мати :))) де ж такі ідеальні місця є ? :) І чи є вони взагалі ?

Савенко

• Адміністратор
  • як Пилип з конопель
    • Перегляд профілю
Сканування плівки
« Reply #3 : 27/02/2009, 08:52:26 »
Цитувати
І що ? То з тої купи кадрів один з нормальними кольорами . Чому кольори мають відрізнятись на одній плівці ? Вона що - в різні дні відтворює різні спектри , чи як ? Виходить фотографуючи на якусь плівку - результат не буде відомий наперед .  Без цифрової обробки таки ніяк тоді ?

Андрію, Ти насправді правий, без обробки ніяк. Адже отримання позитивного зображення із негативу це вже обробка, якої не уникнути. А без цифрової обробки обійтись можна - друкуючи аналоговим способом, при тому можна відкоригувати колір. Негатив це аналог РАВу в цьому плані. А якщо хочеться отримувати зображення без обробки - слайд.

Мені самому DNP сподобалась, але не на сашиних сканах - а в моїй власній практиці. Взагалі кажучи мені невідомі погані негативні плівки, з тих що випускаються сьогодні, всі дозволяють отримати непоганий результат. А DNP має хорошу ціну, що під час кризи чесно кажучи важливо.
хай буде з вами світлосила

а фотографую ... антикваріатом усіляким

anderver

• Гість
Сканування плівки
« Reply #4 : 27/02/2009, 22:37:37 »
Андрію, Ти насправді правий, без обробки ніяк. Адже отримання позитивного зображення із негативу це вже обробка, якої не уникнути. А без цифрової обробки обійтись можна - друкуючи аналоговим способом, при тому можна відкоригувати колір. Негатив це аналог РАВу в цьому плані. А якщо хочеться отримувати зображення без обробки - слайд.

Мені самому DNP сподобалась, але не на сашиних сканах - а в моїй власній практиці. Взагалі кажучи мені невідомі погані негативні плівки, з тих що випускаються сьогодні, всі дозволяють отримати непоганий результат. А DNP має хорошу ціну, що під час кризи чесно кажучи важливо.

мене особисто обробка кадрів відзнятих на плівку не цікавить , а цікавить : прийшов - здав плівку - отримав знімки видруковані .
Сумніваюсь що за кожним кадром хтось буде корекцію проводити і що в результаті ? рожеві , зелені , жовті віттінки білого ... :(

JumpingRat

• Свій
    • Перегляд профілю
Сканування плівки
« Reply #5 : 28/02/2009, 00:51:27 »
Знов цифро-плівко флейм розвели... :(

anderver

• Гість
Сканування плівки
« Reply #6 : 28/02/2009, 16:20:40 »
Знов цифро-плівко флейм розвели... :(

Я про цифру ніц не казав . Мене цікавить плівка яка дає очікувані постійні результати . В даному випадку я цього не бачу .

JumpingRat

• Свій
    • Перегляд профілю
Сканування плівки
« Reply #7 : 28/02/2009, 17:29:20 »
Виходить фотографуючи на якусь плівку - результат не буде відомий наперед .  Без цифрової обробки таки ніяк тоді ?

Певно, мені почулося. Щоб казати про очікувані результати з негативу, ІМНО - їх треба отримувати самостійним скануванням або друком, залежно що є метою процесу.

anderver

• Гість
Сканування плівки
« Reply #8 : 28/02/2009, 18:14:02 »
Певно, мені почулося. Щоб казати про очікувані результати з негативу, ІМНО - їх треба отримувати самостійним скануванням або друком, залежно що є метою процесу.

Очікувані результати по передачі кольорів  мають бути чи ні ? Тобто - якщо одна людина фотографувала - інша сканувала , то якась тенденція має бути мабуть . як ось тут - наприклад 
     А так лоторея виходить . 
 Самостійним друком з кольорової плівки навряд чи хтось займеться сам . Самостійне сканування теж не кожен собі може дозволити .

JumpingRat

• Свій
    • Перегляд профілю
Сканування плівки
« Reply #9 : 28/02/2009, 21:04:15 »
     Очікувані результати по передачі кольорів  мають бути чи ні ?

То залежить. Бо якщо в кадрі немає об"єктів із "пам"ятними" (референсними) кольорами і скан-оператору невідомі умови освітлення - ББ і решту параметрів можно хіба вгадувати. Порівняння з попереднім топіком не зовсім коректне, бо там всі фото зроблені за майже однакових умов протягом короткого інтервалу часу.

anderver

• Гість
Сканування плівки
« Reply #10 : 01/03/2009, 01:59:20 »
То залежить. Бо якщо в кадрі немає об"єктів із "пам"ятними" (референсними) кольорами і скан-оператору невідомі умови освітлення - ББ і решту параметрів можно хіба вгадувати.

так скан-оператору умови освітлення як можуть бути відомі , якщо я здаю плівку в лабу якійсь дівчині , яка просто приймає замовлення ?

на Сашиних знімках між-іншім з 10-ти - 4 як мінімум з явно памятними (референсними) кольорами , які рожевими в хмарний зимовий день вряд чи можуть бути . Про ядовито зелені кольори , які є на знімках 6 і 7 взагалі мовчу .

А якщо б це було замовлення видруку ? Мені наприклад потрібні знімки , а не скани то виходить купа браку , за який ще й гроші платити треба  ;D

JumpingRat

• Свій
    • Перегляд профілю
Сканування плівки
« Reply #11 : 01/03/2009, 10:21:23 »
Що до пам"ятних кольорів - питання дискусійне, але в цілому я згоден - скан-оператор напортачив, можно було зробити краще, і то не так вже й складно. Тому я і дотримуюсь думки про самостійну обробку фотоматеріалів, бо лабів, повністю організованих під високоякісний результат у нас ще немає, і невідомо чи колись будуть.

Сашик

• Адміністратор
    • Перегляд профілю
    • Злапані моменти
Re: Сканування плівки
« Reply #12 : 02/03/2009, 11:22:36 »
Спробуємо зробити 3 кліка у фотошопі:

Було --- стало:

В чім проблема?! Навіть гістограма не постраждала..
Злапані моменти — мій особистий блог.

Савенко

• Адміністратор
  • як Пилип з конопель
    • Перегляд профілю
« Reply #13 : 02/03/2009, 12:01:39 »
От мені цікаво а як багато років назад люди обходились? Якщо згадати як працює аналогова лаба, то при коректному виборі "каналу" тональність на всіх кадрах однієї плівки була однаковою. З тих часів навіть існує легенда про "жовтизну" кодака, "зелень" фуджі, "синість" коніки, " червонявість" агфи тощо. Звичайно, коли оператор не добре вибирав канал, то вся плівка мала певний відтінок на відбитках. Потім з'явились так звані моніторні лабораторії, де оператор міг правити колір - вони живуть і досі, я в Києві знаю таку. І нарешті цифрові лаби з сканерами, де процес сканування автоматизований, а при друці з плівки оператор редагує кожну світлину.

До чого це я? Щоб отримати прогнозований результат - треба докласти рук і голови. Я не бачу тут зв'язку з технологією.
хай буде з вами світлосила

а фотографую ... антикваріатом усіляким

JumpingRat

• Свій
    • Перегляд профілю
« Reply #14 : 02/03/2009, 12:37:10 »
В чім проблема?! Навіть гістограма не постраждала..

Пішли лісом деталі в високих світах в синьому каналі. Питання, чи це критично для якості даного сюжету у друці - дискусійне, але факт втрати частки інформації має місце.

Сашик

• Адміністратор
    • Перегляд профілю
    • Злапані моменти
« Reply #15 : 02/03/2009, 12:58:59 »
Давайте все ж таки дійдемо кінцевих висновків, бо срач (перепрошую!) мені набридає ще з п'ятниці, тому я і мовчав.

Так, у Львові немає спеціалізованих проф-лабораторій. Трагічно. Але не смертельно.

Так, у коригованих картках частина інформації втрачена. Я можу здрукувати обидві версії - готовий заявити, що різниці наочної, яка критична для сприйняття фото та конечної зміни вражень від фото ніхто не побачить.

Так, можливий брак. Принаймні, у тій лабораторії, де мені зісканували зле першу плівку (в темі про мій ф/ап) люди перепросили і безкоштовно переробили все на значно кращий результат (більше того, з огляду на їх промашку не взяли грошей взагалі). Я говорив про розбаланс кольорів у показаних знимках після сканування, як наявне явище, а не проблему - інакше, підозрюю, вони так само переробили би ці скани. Зрештою, мені не критично - в окремо взятому випадку.

Сподіваюсь, все? Давайте закінчувати пусті балачки і хоч троооошки більше практикувати.

JumpingRat

• Свій
    • Перегляд профілю
« Reply #16 : 02/03/2009, 13:14:49 »
Ми тут ніби розглядаємо саме технологічні питання, такі як якості фотоматеріалів, технології іх обробки і отримання зображень в тому, чи іншому вигляді. Зрозуміло, що це складна сукупність процесів, в якій доволі важко чітко визначити вплив того чи іншого чинника на кінцевий результат, так само як і визначити формальні критерії оцінки якості останнього. Тому, вважаю, що обговорення технолгічних тонкощів можливо лише в ключі оптимізації тих, чи інших ділянок технологічного процессу, без притягування всіх решти стадій продуктивного циклу. В данному випадку, ключовим, напевне, є можливості плівки і процес оцифровки зображення з неї. Щодо першого, робити висновкі важко, бо без вимірів опт. щільності  і.т.д. ии можемо розглядати тільки опосередкований результат, через сканування. Якість останнього викликала певні сумніви, через що і розпочався флейм.

Сашик

• Адміністратор
    • Перегляд профілю
    • Злапані моменти
« Reply #17 : 02/03/2009, 14:17:06 »
Згоден, тому пропоную зав'язувати з тією справою.