Автор Тема: Нічна зйомка  (Прочитано 4934 раз)

Сашик

• Адміністратор
    • Перегляд профілю
Нічна зйомка
« : 14/05/2009, 15:25:46 »
Збираюсь на днях попрактикуватись в нічній зйомці - а оскільки давно не робив нічого подібного, потребую поради.

1. Експозамір? Точка, по площі кадру, центрозважений? Трабл в тому, що темне камера намагатиметься висвітлити і є думка, що для отримання чорного треба ступінь недотримки (чого - не знаю, камера ж міряє для 18% сірого...). З іншого боку - чутливість плівки нелінійно міняється на довгих витримках.

2. Витримки. Є думка заюзати правило "8х8" - 8 секунд, дірка 8. З іншого боку джерела кажуть про +1 стоп корекції для витримок 1-10 секунд, +2 стопи для 10-30 секунд і +3 для довших, аніж 30 секунд. Які думки з цього приводу?

Ну і якщо є взагалі більш-менш цінні думки - я слухаю
Злапані моменти — мій блог.

Савенко

• Адміністратор
  • як Пилип з конопель
    • Перегляд профілю
Re: Нічна зйомка
« Reply #1 : 14/05/2009, 15:35:57 »
В кожної плівки поправка на ефект Шварцшильда своя, але мені здається, що в звичних любительських десь до якоїсь значної витримки його враховувати не потрібно. Детальніше в даташитах дивитись. Замір: та труднощі ті самі що і вдень, хіба контраст сцени вищий. Лі Фрост пропонував міряти по небу - воно десь 18% за його словами і буде.
хай буде з вами світлосила

а фотографую ... антикваріатом усіляким http://exaktoman.blogspot.com/

Сашик

• Адміністратор
    • Перегляд профілю
« Reply #2 : 14/05/2009, 15:48:12 »
Ідея заміра по небу цікава. Полюбе робитиму декілька дублів, аби тіко записати експопари ;)

Нестор

• Свій
    • Перегляд профілю
« Reply #3 : 14/05/2009, 17:14:44 »
Замір по небу це ври вечірній зйомці (захід сонця і около того), а не при нічній. Саша, ти ж маєш експонометр Свердловськ, міряй по падаючому світлі. А щодо заміру камерою, маєш точковий то користуйся ним (він ж більш точніший) заміряй найтемніше місце в кадрі, або найсвітліше (якщо між ними різниця в 4 ступеня), то корекція -2 ступеня до темної ділянки або +2 ступеня до світлої.

Сашик

• Адміністратор
    • Перегляд профілю
« Reply #4 : 14/05/2009, 17:27:39 »
Та маю я ту дуру. Свердловськ. Цікаво, що воно наміряє.
А стосовно усереднення заміру мене сумніви розбирають. Подивлюсь...

Lubko

• Ентузіаст
  • **
    • Перегляд профілю
« Reply #5 : 19/10/2009, 17:43:06 »
А стосовно усереднення заміру мене сумніви розбирають.
Угу. бо певно кільканадцять ступенів буде а не 4 (то якшо в кадрі ліхтарі і т.п.). але, сподіваємся на ширину плівки ;)

між іншим, в автофокусних мінольтах є функція малтіспот - можна зробити кілька ключових точкових експозамірів а воно само рахує середнє значення ;)
Gott mit uns..

Сашик

• Адміністратор
    • Перегляд профілю
« Reply #6 : 19/10/2009, 20:28:30 »
Угу. бо певно кільканадцять ступенів буде а не 4 (то якшо в кадрі ліхтарі і т.п.). але, сподіваємся на ширину плівки ;)

То хіба монохроматичної, бо панхроматична має вужчу фотошироту, як і любительський негатив, що "на ура" перебиває цифродзеркалка. На слайд я на разі не ризикну вечірню зйомку робити - в умовах фотошироти в 2-3 стопа то буде радше суїцид. Втім, це лише на перший погляд, детальніше ще не розважив.

між іншим, в автофокусних мінольтах є функція малтіспот - можна зробити кілька ключових точкових експозамірів а воно само рахує середнє значення ;)

У мене трійка теж має мультиспот замір, але як показала практика, "дірка 8 витримка 8 секунд" є нормальною відправною точкою. Та й експозамір кенонівський "оціночний" (себто по площі кадру) на перевірку давав цілком нормальний результат.

Можна буде ще для плівки перевірити - треба ролик дозняти, котрий в камері, а все руки не доходять.

Савенко

• Адміністратор
  • як Пилип з конопель
    • Перегляд профілю
« Reply #7 : 20/10/2009, 13:51:46 »
Люди сотню років якось знимкували, а Ви так морочитись.
хай буде з вами світлосила

а фотографую ... антикваріатом усіляким http://exaktoman.blogspot.com/

anderver

• Гість
« Reply #8 : 20/10/2009, 16:49:56 »
найкращий експонометр - цифродзеркалка товариша )

Сашик

• Адміністратор
    • Перегляд профілю
« Reply #9 : 20/10/2009, 17:35:29 »
найкращий експонометр - цифродзеркалка товариша )

Ти може щось пропустив, я і так цифродзеркалкою знимкую, щоправда, своєю  :cheesy:  фото в сусідній темі

anderver

• Гість
« Reply #10 : 20/10/2009, 19:29:02 »
Ти може щось пропустив, я і так цифродзеркалкою знимкую, щоправда, своєю  :cheesy:  фото в сусідній темі

не знав , не знав ) Вітаю ! Що взяв ? Як тобі ?