Автор Тема: Оформлення публікацій на блоґу  (Прочитано 2807 раз)

Сашик

• Адміністратор
    • Перегляд профілю
Як ви, напевно, помітили, оформлення публікацій на головній набуло певного стилю.
Спробую описати його нижче і, дуже прошу, аби всі без винятку того дотримувались.

По-перше, будь-який запис має складатись з невід'ємних частин. А саме: заголовок, малюнок-підказка, "пролог" та "основна частина" (пролог опціональний, ним може виступати основна частина за умови об'єму 3-7 речень), приналежніть до відповідної категорії новин та теги.

Малюнків-підказок, які розміщуються ліворуч, на разі два:

та

Фотоапарат вказує на дотичні до фотосвіту новини (як то фотовиставки, анонси нової техніки, тощо), а компас пропоную закріпити за звітами по мандрівках, прогулянках чи будь-яких публікаціях стосовно ваших світлин. Таким чином має вироблятись власний стиль.

Пролог та основна частина. Якщо про виставку, автора чи ще щось дотичне до новини відомо більше, ніж 3-7 згаданих мною вище речень, все це слід помістити під скрадання (воно ж "cut"). Якщо не знаєте як - напишіть чернетку, я виправлю. Але мені треба нагадувати.

Приналежність до відповідної категорії. Список категорій статичний, Несторе, і категорії "фотовиставки" в ньому не було, немає і НЕ буде, бо для цього є відповідний теґ. Теґи можна додавати нові, але вдумливо - це ті ключові слова, по яких хтось може шукати матеріали на блозі, а не піар Дзиги, музею Ідей чи ще якоїсь холєри. Себто теґ "фотовиставка" - це добре, "Львів" - так-сяк, а "Дзига" - фігово.

Нагадую про місце, яке не ґумове. Прошу завантажувати картинки де-інде (напр., Флікр чи Яндекс.фотки) - якщо не знаємо, як - запитуємо, я напишу маленький опус про процес, оціню за і проти і надам вам вибір. Картинки в постах прошу робити розміром 500 пікселів по довгій стороні, посилання під картинкою має вести на велику (якщо така є) - скажімо, 900х600 буде досить, як на мене.

Нарешті нагадаю, що коли на блоґу є оновлення - є і відвідуваність. При тому всі публікації лишаються вашими, біля них стоїть ваше ім'я і це є в певному сенсі популяризація не тільки клюмби та української фотографії, а й вас самих.

Бить будем сильно, но аккуратно! (copyleft)
Злапані моменти — мій блог.

Сашик

• Адміністратор
    • Перегляд профілю
Додаток для тих, хто публікує цікаві знимки та репортажі в своїх "живих журналах" - заохочую робити крос-пост (себто копію) на Клюмбі із вказанням посилань на обох ресурсах (з ЖЖ на Клюмбу і навпаки) - це сприяє обом публікаціям, як би дивно не виглядало.

Окремий плюс - публікації, в яких небагато тексту, в ЖЖ можна представити російською мовою, а на Клюмбі - українською. Таким чином Ви ще й надасте своїм читачам можливість ознайомитись з інформацією тією мовою, яка для них є бажаною/зручнішою у сприйнятті.
Злапані моменти — мій блог.

Нестор

• Свій
    • Перегляд профілю
Я думаю треба разом подумати які категорії мають бути, а які ні, бо на мою думку категорії фотоподії, всілякі цікавинки і т.д. дуже подібні за змістом, а інколи незрозумілі про що вони. З тегами зрозуміло.